Debatowali i otworzyli Izbę Studencką | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Debatowali i otworzyli Izbę Studencką

Miasto
Data publikacji: 19 września 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Rewitalizacja kamienicy przy ul. Mickiewicza 124 w Toruniu dobiegła końca. W budynku powstał prywatny akademik – Izba Studencka im. Mikołaja Kopernika. Nazwa nie jest przypadkowa: nawiązuje do obchodzonej w naszym mieście 550. rocznicy urodzin genialnego astronoma.

Korytarz wiodący na patio kamienicy zdobią murale związane z Mikołajem Kopernikiem. Artystki tworzące murale zostały wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Inside Park SA przy współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Centrum Kultury Dwór Artusa i Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. W jury konkursu zasiadali m. in. prof. Joanna Kucharzewska, dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK i muralista Andrzej Poprostu.
 
W poniedziałek 18 września 2023 r. Inside Park SA zorganizował uroczyste podsumowanie konkursu i symboliczne zakończenie inwestycji. W pierwszej części spotkania jury wyłoniło zwycięskie murale. W drugiej części odbyła się debata "Zielono mi. Przyjazne miasta, inkluzywne przestrzenie", w której udział wzięli: zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski, prof. Maria Lewicka z Instytutu Psychologii UMK, dr Anna Zaręba z Wydziału Sztuk Pięknych, Łukasz Broniszewski, prezes fundacji Stabilo oraz przedstawiciel spółki deweloperskiej Pres. Debatę poprowadził Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku, a rozmowie przysłuchiwali się m.in. Kamila Popiela, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia oraz Maciej Stawiski, przewodniczący Rady Okręgu Bydgoskie.

Dzień zakończył się potańcówką, którą poprowadził artysta malarz, performer, DJ Tomasz Cebo.

Wydarzenie odbyło się w gościnnych wnętrzach kamienicy przy ul. Mickiewicza 124 oraz na patio.

Fot. Marcin Pryka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.