Czyste Powietrze – korzystne zmiany  | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Czyste Powietrze – korzystne zmiany 

Eko, Miasto
Data publikacji: 12 stycznia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika przedstawia błękitne logo programu Czyste powietrze

3 stycznia 2023 r. weszły w życie zmiany do Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” finansowanego z funduszy NFOŚiGW.

Zmiany polegają na podwyższeniu wartości progów dochodowych kwalifikujących do uzyskania dofinansowania w ramach wszystkich części Programu:

 • Podstawowy poziom dofinansowania– beneficjentami mogą być osoby, których roczny dochód nie przekracza 135 000,00 zł.
 • Podwyższony poziom dofinansowania– beneficjentami mogą być osoby, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza: 1 894,00 zł w przypadku gospodarstwa wieloosobowego lub 2 651,00 zł dla gospodarstwa jednoosobowego.
 • Najwyższy poziom dofinansowania- beneficjentami mogą być osoby, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w wieloosobowym gospodarstwie domowym nie przekracza: 1 090,00 zł lub 1 526,00 zł dla gospodarstwa jednoosobowego.

Nowa odsłona programu „Czyste Powietrze” wprowadza również możliwość złożenia drugiego wniosku o dofinansowanie dla Beneficjentów, którzy już otrzymali dofinansowanie na wymianę kotła. Obecnie można złożyć wniosek o dofinansowanie zadania związanego z termomodernizacją budynku, co w rezultacie wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Przypominamy, że w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 12 działa punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”. Uzyskamy w nim informacje o zasadach programu „Czyste Powietrze” oraz bezpłatne wsparcie w zakresie przygotowywania wniosku o dofinansowanie. Zainteresowani mieszkańcy mogą także skorzystać ze stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu, gdzie będą mogli przy pomocy pracownika WŚiE UMT wypełnić wnioski, wydrukować je i od razu złożyć wypełniony wniosek o dofinansowanie, który zostanie przekazany do WFOŚiGW w Toruniu. Punkt pomaga także przy rozliczaniu przyznanych dofinansowań, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosków o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Środowiska i Ekologii, ul. Wały gen. Sikorskiego 12, tel. 56 611 87 82, 56 611 86 93, 517 121 139, bądź poprzez e-mail: czystepowietrze@um.torun.pl.

Z danych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (stan na 31.12.2022 r.) wynika, że w ramach Programu Czyste Powietrze z terenu Gminy Miasta Toruń złożono 995 wniosków, zawarto 906 umów, z których zakończono już 507 przedsięwzięć na łączną kwotę 8 296 549,73 zł.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.