Chleb, wino i szczepionka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Chleb, wino i szczepionka

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 03 sierpnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu pielęgniarka szczepi mężczyznę w restauracji

Kilkunastu pracowników restauracji „Chleb i Wino” zostało zaszczepionych dzisiaj w miejscu swojej pracy. W ten sposób zainicjowana została pilotażowa akcja szczepienna w toruńskiej gastronomii i hotelarstwie.

Bezpieczne miejsce – tak nazywa się realizowana we współpracy z miastem inicjatywa toruńskiej gastronomii i hotelarstwa, której celem jest zapewnienie klientów o bezpieczeństwie korzystania z ich usług dzięki zaszczepieniu obsługi przeciwko COVID-19.

- Chcemy pokazać, że Toruń jest miastem odpowiedzialnym, w którym właściciele i pracownicy gastronomii oraz hotelarstwa dbają o bezpieczeństwo swoich klientówmówiła Aleksandra Iżycka, Gminny Koordynator ds. SzczepieńPrzygotowujemy się w ten sposób na jesień i zimę – chcemy uniknąć zamknięcia tych branż. Szczepienie może nam w tym zdecydowanie pomóc.

Pierwszym bezpiecznym miejscem w Toruniu stała się 3 sierpnia 2021 r. restauracja „Chleb i Wino” na Rynku Staromiejskim. Akcję szczepienną przeprowadziła Miejska Przychodnia Specjalistyczna. Pracownicy do wyboru mieli szczepionki jednodawkowe i dwudawkowe. Tak jak w przypadku szczepień bez wcześniejszej rejestracji, dawkę szczepionki przyjąć mogły nie tylko osoby narodowości polskiej, ale także obcokrajowcy.

Jak rozpoznać, która restauracja lub hotel wzięły udział w akcji, a tym samym stały się bezpiecznym miejscem? Wystarczy znaleźć na drzwiach lokalu specjalną czerwono-czarną naklejkę „Safe Place. Vaccinated – Zaszczepieni”. W ten sposób możemy być pewni, że cała obsługa została zaszczepiona przeciwko COVID-19.

Naklejka safe place

Naklejka Safe Place - Bezpieczne Miejsce

Do udziału w akcji zapraszamy również inne toruńskie lokale. W tym celu należy skontaktować się z:

 • Gminną Koordynator ds. Szczepień, tel. 56 611 89 00
 • Miejską Przychodnią Specjalistyczną, tel. 535 164 120

Fot. tytułowe Jacek Smarz

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Plakat festiwalu z rozetą witrażową na czerwonym tle
  Kultura, Miasto
  W Toruniu rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.