Chleb, wino i szczepionka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Chleb, wino i szczepionka

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 03 sierpnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu pielęgniarka szczepi mężczyznę w restauracji

Kilkunastu pracowników restauracji „Chleb i Wino” zostało zaszczepionych dzisiaj w miejscu swojej pracy. W ten sposób zainicjowana została pilotażowa akcja szczepienna w toruńskiej gastronomii i hotelarstwie.

Bezpieczne miejsce – tak nazywa się realizowana we współpracy z miastem inicjatywa toruńskiej gastronomii i hotelarstwa, której celem jest zapewnienie klientów o bezpieczeństwie korzystania z ich usług dzięki zaszczepieniu obsługi przeciwko COVID-19.

- Chcemy pokazać, że Toruń jest miastem odpowiedzialnym, w którym właściciele i pracownicy gastronomii oraz hotelarstwa dbają o bezpieczeństwo swoich klientówmówiła Aleksandra Iżycka, Gminny Koordynator ds. SzczepieńPrzygotowujemy się w ten sposób na jesień i zimę – chcemy uniknąć zamknięcia tych branż. Szczepienie może nam w tym zdecydowanie pomóc.

Pierwszym bezpiecznym miejscem w Toruniu stała się 3 sierpnia 2021 r. restauracja „Chleb i Wino” na Rynku Staromiejskim. Akcję szczepienną przeprowadziła Miejska Przychodnia Specjalistyczna. Pracownicy do wyboru mieli szczepionki jednodawkowe i dwudawkowe. Tak jak w przypadku szczepień bez wcześniejszej rejestracji, dawkę szczepionki przyjąć mogły nie tylko osoby narodowości polskiej, ale także obcokrajowcy.

Jak rozpoznać, która restauracja lub hotel wzięły udział w akcji, a tym samym stały się bezpiecznym miejscem? Wystarczy znaleźć na drzwiach lokalu specjalną czerwono-czarną naklejkę „Safe Place. Vaccinated – Zaszczepieni”. W ten sposób możemy być pewni, że cała obsługa została zaszczepiona przeciwko COVID-19.

Naklejka safe place

Naklejka Safe Place - Bezpieczne Miejsce

Do udziału w akcji zapraszamy również inne toruńskie lokale. W tym celu należy skontaktować się z:

 • Gminną Koordynator ds. Szczepień, tel. 56 611 89 00
 • Miejską Przychodnią Specjalistyczną, tel. 535 164 120

Fot. tytułowe Jacek Smarz

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.