Centuria z medalami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Centuria z medalami

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dzieci z klubu Centuria Toruń z flagą Torunia i medalami

Zawodnicy toruńskiego klubu Centuria przywieźli 13 medali z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim, Strefa B, odbyły się 28 października 2023 roku. Klub sportowy Centuria Toruń reprezentowało dziesięciu utalentowanych zawodników. Wyniki tej zaciętej rywalizacji przerosły wszelkie oczekiwania - klub powrócił z 13 medalami, w tym 7 złotymi, 5 srebrnymi i 1 brązowym miejscem, co zaowocowało zaszczytnym drugim miejscem drużynowo.

W konkurencjach układów formalnych (poomsae), zawodnicy Centurii Toruń udowodnili swoje mistrzostwo. Julia Masłowska zdobyła złoty medal, podczas gdy Amelia Surmiak i Mikołaj Gawlik stanęli na podium, zdobywając srebro.

W kategorii konkurencji sprawnościowej, czyli skoku z ap chagi i przeskokówki, Paula Górska i Marta Korzestańska zdobyły złote medale, a Maja Sadowska brąz.

Najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w walce sportowej, gdzie Centuria Toruń pokazała swoją siłę i determinację. Julia Masłowska, Amelia Surmiak, Maja Sadowska i Mikołaj Gawlik zdobyli złote medale, podczas gdy Paula Górska i Marta Korzestańska - srebro. Dodatkowo, Michele Khash-Erdene również zdobył srebrny medal, przynosząc klubowi kolejne punkty do klasyfikacji drużynowej.

Warto też zaznaczyć udział innych utalentowanych zawodników reprezentujących Centurię Toruń: Michała Gawlika, Stanisława Karnasa oraz Ksawerego Śliwickiego, którzy mimo zaciętej konkurencji godnie reprezentowali klub.

Trenerzy nie kryją swojego entuzjazmu i dumy z wyników swoich podopiecznych. Zawodnicy Centurii Toruń udowodnili nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale także determinację, ducha sportowej rywalizacji i koleżeństwa. KS Centuria zdobyła aż 48 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego w kategorii wiekowej młodzika.

Klub wspierany ze środków Gminy Miasta Torunia.

Tekst i zdjęcie: Centuria Toruń

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: otwarty "Przewodnik astronomiczny po Polsce", widac dłonie trzymające tę otwartą książkę
  Miasto
  Premiera „Przewodnika astronomicznego po Polsce” przygotowanego na Rok Kopernika miała miejsce 9 grudnia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.