Centuria z medalami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Centuria z medalami

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dzieci z klubu Centuria Toruń z flagą Torunia i medalami

Zawodnicy toruńskiego klubu Centuria przywieźli 13 medali z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim, Strefa B, odbyły się 28 października 2023 roku. Klub sportowy Centuria Toruń reprezentowało dziesięciu utalentowanych zawodników. Wyniki tej zaciętej rywalizacji przerosły wszelkie oczekiwania - klub powrócił z 13 medalami, w tym 7 złotymi, 5 srebrnymi i 1 brązowym miejscem, co zaowocowało zaszczytnym drugim miejscem drużynowo.

W konkurencjach układów formalnych (poomsae), zawodnicy Centurii Toruń udowodnili swoje mistrzostwo. Julia Masłowska zdobyła złoty medal, podczas gdy Amelia Surmiak i Mikołaj Gawlik stanęli na podium, zdobywając srebro.

W kategorii konkurencji sprawnościowej, czyli skoku z ap chagi i przeskokówki, Paula Górska i Marta Korzestańska zdobyły złote medale, a Maja Sadowska brąz.

Najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w walce sportowej, gdzie Centuria Toruń pokazała swoją siłę i determinację. Julia Masłowska, Amelia Surmiak, Maja Sadowska i Mikołaj Gawlik zdobyli złote medale, podczas gdy Paula Górska i Marta Korzestańska - srebro. Dodatkowo, Michele Khash-Erdene również zdobył srebrny medal, przynosząc klubowi kolejne punkty do klasyfikacji drużynowej.

Warto też zaznaczyć udział innych utalentowanych zawodników reprezentujących Centurię Toruń: Michała Gawlika, Stanisława Karnasa oraz Ksawerego Śliwickiego, którzy mimo zaciętej konkurencji godnie reprezentowali klub.

Trenerzy nie kryją swojego entuzjazmu i dumy z wyników swoich podopiecznych. Zawodnicy Centurii Toruń udowodnili nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale także determinację, ducha sportowej rywalizacji i koleżeństwa. KS Centuria zdobyła aż 48 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego w kategorii wiekowej młodzika.

Klub wspierany ze środków Gminy Miasta Torunia.

Tekst i zdjęcie: Centuria Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.