www.torun.pl

Centrum Kształcenia Praktycznego

Centrum Kształcenia Praktycznego to kursy, egzaminy zawodowe i warsztaty praktyczne. Placówka corocznie pomaga w zdobyciu kompetencji zawodowych 600 osobom z toruńskich szkół.  

CKP  wykonuje zadania edukacyjne w obszarach kształcenia praktycznego młodzieży w przedmiotach zawodowych i dorosłych, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, zadań ośrodka egzaminacyjnego w wybranych kwalifikacjach zawodowych, kursów zawodowych, projektów współfinansowanych ze środków EFS. Placówka realizuje zadania z zakresu przygotowania praktycznego młodzieży i dorosłych, wynikające z programów nauczania oraz zadania zlecone przez szkoły, instytucje publiczne i podmioty gospodarcze.

Placówka kształci w zawodach: mechatronicznych, elektrycznych, elektronicznych, informatycznych, mechanicznych, budowlanych.

Rocznie z pracowni CKP korzysta około 600 uczniów i słuchaczy tygodniowo z toruńskich szkół i placówek: Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13, Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Centrum Kształcenia Ustawicznego.

We współpracy z CKU w Toruniu kształci  na KKZ według standardów określonych w podstawie programowej kształcenia w zawodach. CKP organizuje kursy zawodowe dla dorosłych:

 1. Spawania blach i rur spoinami pachwinowymi i czołowymi metodą  MAG
 2. Spawania stali elektrodami otulonymi
 3. Spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych TIG
 4. Spawania gazowego
  (Kursy prowadzone są pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, kończą się Świadectwem Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza)

 5. Programowania i obsługi CNC
 6. Podstawy obsługi i programowania sterowników PLC

Centrum Kształcenia Praktycznego
ul. św. Józefa 26a
87-100 Toruń

tel. 56 654 47 24
e-mail: ckp@ckptorun.edu.pl
www.ckptorun.edu.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Pięcioro absolwentów UMK odebrało klucze do mieszkań, przyznanych im w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”. Wręczył je, wraz z umowami najmu, prezydent Michał Zaleski w dniu 22 listopada 2019 r.
 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Kultura, Miasto
  Bez wątpienia zakończony niedawno EnergaCamerimage Festival 2019 w Toruniu okazał się kulturalnym i promocyjnym sukcesem. Przez kilka dni za sprawą festiwalu, który po 20 latach nieobecności powrócił do naszego miasta, o Toruniu usłyszał cały świat.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 11 toruńskich par zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 22 listopada 2019 r. w zabytkowej Sali Mieszczańskiej.
 • Miasto
  22 listopada 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMK odbyła się konferencja “Prawo humanitarne w 100. lecie Polskiego Czerwonego Krzyża”. Była ona okazją do wspomnień, podsumowań działalności regionalnych oddziałów oraz refleksji na temat międzynarodowego prawa humanitarnego. Konferencję zainaugurował prof. Zacharzewski, który opowiedział o...
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Trwają nasadzenia krzewów w pasach drogowych. W dniu 22 listopada 2019 r. prace objęły ul. Owsianą. Na powierzchni 1073 m kw. zasadzono tam krzewy gat. tawuła japońska.
 • Na Rynku Staromiejskim trwa montowanie dekoracji świątecznych. Jak co roku zespół staromiejski w okresie bożonarodzeniowym rozbłyśnie piękną iluminacją.
 • Poprawa bezpieczeństwa to główny cel prac drogowych, realizowanych obecnie na placu Pokoju Toruńskiego. Chodzi o ograniczenie prędkości samochodów i zmniejszenie liczby miejsc grożących kolizją.
 • Toruń jest gospodarzem Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które odbędą się 30 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęto dwa programy z zakresu zdrowia i polityki społecznej. Dotyczą one rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii oraz działań na rzecz osób z niepełnosprawnością.
 • Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Gala finałowa konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2019” odbyła się 20 listopada 2019 r. w toruńskim hotelu Bulwar.
 • Sesje referatowe, warsztaty historyczne dla młodzieży i pokaz filmu „Szpęgawsk 1939” to główne punkty konferencji naukowej "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku", która odbywa się w piątek 22 listopada 2019 r. w Dworze Artusa.