www.torun.pl

Centrum Kształcenia Praktycznego

Centrum Kształcenia Praktycznego to kursy, egzaminy zawodowe i warsztaty praktyczne. Placówka corocznie pomaga w zdobyciu kompetencji zawodowych 600 osobom z toruńskich szkół.  

CKP  wykonuje zadania edukacyjne w obszarach kształcenia praktycznego młodzieży w przedmiotach zawodowych i dorosłych, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, zadań ośrodka egzaminacyjnego w wybranych kwalifikacjach zawodowych, kursów zawodowych, projektów współfinansowanych ze środków EFS. Placówka realizuje zadania z zakresu przygotowania praktycznego młodzieży i dorosłych, wynikające z programów nauczania oraz zadania zlecone przez szkoły, instytucje publiczne i podmioty gospodarcze.

Placówka kształci w zawodach: mechatronicznych, elektrycznych, elektronicznych, informatycznych, mechanicznych, budowlanych.

Rocznie z pracowni CKP korzysta około 600 uczniów i słuchaczy tygodniowo z toruńskich szkół i placówek: Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13, Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Centrum Kształcenia Ustawicznego.

We współpracy z CKU w Toruniu kształci  na KKZ według standardów określonych w podstawie programowej kształcenia w zawodach. CKP organizuje kursy zawodowe dla dorosłych:

 1. Spawania blach i rur spoinami pachwinowymi i czołowymi metodą  MAG
 2. Spawania stali elektrodami otulonymi
 3. Spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych TIG
 4. Spawania gazowego
  (Kursy prowadzone są pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, kończą się Świadectwem Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza)

 5. Programowania i obsługi CNC
 6. Podstawy obsługi i programowania sterowników PLC

Centrum Kształcenia Praktycznego
ul. św. Józefa 26a
87-100 Toruń

tel. 56 654 47 24
e-mail: ckp@ckptorun.edu.pl
www.ckptorun.edu.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • Gmina Miasta Toruń sfinansuje szczepienia przeciw grypie mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65. rok życia. Program wystartuje za kilka tygodni.
 • Kultura, Miasto
  Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.
 • 22 września 2019 roku na terenie stacji pomp wodociągowych „Stare Bielany” odbędzie się Święto Chełmińskiego Przedmieścia. Osiedlowy festyn ma łączyć historię i tradycję okręgu z nowoczesnymi formami spędzania czasu wolnego.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • 42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • W poniedziałek 16 września 2019 r. rusza sprzedaż biletów na miejsca stojące na wyjątkowe wydarzenie - 2019 Revline Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • 14 organizacji z Torunia i okolic włączyło się w organizację II Toruńskiego Edukacyjnego Pikniku Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się 22 września 2019 roku w Centrum Targowym Park.