www.torun.pl

Centrum Kształcenia Praktycznego

Centrum Kształcenia Praktycznego to kursy, egzaminy zawodowe i warsztaty praktyczne. Placówka corocznie pomaga w zdobyciu kompetencji zawodowych 600 osobom z toruńskich szkół.  

CKP  wykonuje zadania edukacyjne w obszarach kształcenia praktycznego młodzieży w przedmiotach zawodowych i dorosłych, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, zadań ośrodka egzaminacyjnego w wybranych kwalifikacjach zawodowych, kursów zawodowych, projektów współfinansowanych ze środków EFS. Placówka realizuje zadania z zakresu przygotowania praktycznego młodzieży i dorosłych, wynikające z programów nauczania oraz zadania zlecone przez szkoły, instytucje publiczne i podmioty gospodarcze.

Placówka kształci w zawodach: mechatronicznych, elektrycznych, elektronicznych, informatycznych, mechanicznych, budowlanych.

Rocznie z pracowni CKP korzysta około 600 uczniów i słuchaczy tygodniowo z toruńskich szkół i placówek: Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13, Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Centrum Kształcenia Ustawicznego.

We współpracy z CKU w Toruniu kształci  na KKZ według standardów określonych w podstawie programowej kształcenia w zawodach. CKP organizuje kursy zawodowe dla dorosłych:

 1. Spawania blach i rur spoinami pachwinowymi i czołowymi metodą  MAG
 2. Spawania stali elektrodami otulonymi
 3. Spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych TIG
 4. Spawania gazowego
  (Kursy prowadzone są pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, kończą się Świadectwem Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza)

 5. Programowania i obsługi CNC
 6. Podstawy obsługi i programowania sterowników PLC

Centrum Kształcenia Praktycznego
ul. św. Józefa 26a
87-100 Toruń

tel. 56 654 47 24
e-mail: ckp@ckptorun.edu.pl
www.ckptorun.edu.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Maja Błażejewska z medalem
  Miasto, Sport
  Maja Błażejewska, toruńska juniorka młodsza z KS Centuria, otrzymała powołanie do kadry narodowej taekwondo olimpijskiego.
 • Na zdjęciu para seniorów na starówce
  Miasto
  Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji, niepełnosprawności starszych osób i potencjalnym zagrożeniem dla ich życia. Od 13 sierpnia 2020 r. zgłosić można się do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.
 • Plakat wydarzenia przedstawiający nurkującą dziewczynkę
  Miasto, Sport
  W ramach programu "Lato w Toruniu bez nudy" zapraszamy na kolejne wydarzenie na basenach letnich, tym razem na Skarpie. Rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party” odbędzie się w najbliższy piątek 14 sierpnia 2020 r.
 • plakat wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Toruńska starówka piękna jest zawsze, ale starówka wieczorową porą widziana z lotu ptaka to szczególne przeżycie. 14 i 15 sierpnia 2020 r. Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego.
 • Miasto, MZK
  Od 12 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe godziny otwarcia kas biletowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  Wyjaśnienie Prezydenta Miasta Torunia w nawiązaniu do artykułu redaktor Małgorzaty Oberlan pt. „Cięcia wydatków w Toruniu: urzędnicy wkurzeni „Niech zaczną od siebie” ” opublikowanego w Nowościach 7 sierpnia 2020 r.
 • Po raz pierwszy dla zwiedzających zostanie udostępnione Muzeum Twierdzy Toruń. 15 sierpnia w godz. 10.00-18.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.
 • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego w 2020 roku gościć będzie dwa turnieje Speedway Grand Prix!
 • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • 9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • 8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.