Centrum już w budowie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Centrum już w budowie

Biznes, Miasto
Data publikacji: 26 września 2019
Autor: Małgorzata Litwin

Panattoni Park Toruń II staje się faktem. W czwartek 26 września 2019 r. na terenie inwestycji wmurowano kamień węgielny.

Ogromne centrum logistyczne o powierzchni ponad 57 tys. metrów kw. powstaje przy ul. Przelot 2 na osiedlu Bielawy-Grębocin, w sąsiedztwie węzła autostradowego Lubicz. Jego inwestorem jest Panattoni Europe, europejska cześć amerykańskiego koncernu Panattoni Development Company, który jest lidera rynku powierzchni przemysłowych na świecie. Panattoni Europe zainwestowało już w kilkunastu największych miastach Polski, teraz dołącza do nich Toruń.

- Rozmiar inwestycji i fakt, że inwestor wybrał właśnie Toruń wskazuje na to, że posiadamy wysoki potencjał gospodarczy, stwarzamy odpowiednie warunki do inwestowania i rozwoju w naszym mieście. Toruń to dobre miejsce dla biznesupowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję.

Przy ul. Przelot, niedawno wybudowanej przez miasto w ramach wieloletniego programu uzbrajania terenów inwestycyjnych, najpierw powstanie hala o powierzchni blisko 16,5 tys. m kw. Ma być gotowa już w marcu przyszłego roku. Pierwszym najemcą centrum Panattoni został jeden z większych operatorów logistycznych, który zajmie 5 tys. m kw. z przeznaczeniem na sortownię przesyłek dla regionu kujawsko-pomorskiego.

Do tej pory Panattoni Europe zbudował w naszym województwie blisko 189 tys. m kw. powierzchni pod wynajem (m.in. dla Nestle, Carrefour, Kaufland), jak i własnych kompleksów (Panattoni Park Bydgoszcz I). Panattoni Park Toruń II docelowo składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A o łącznym metrażu 57 500 m kw. Moduły mogą być w nich dowolnie kształtowane, dzięki czemu powierzchnię parku można łatwo dostosować do potrzeb magazynowo-produkcyjnych najemców reprezentujących różne branże. Poza halami magazynowymi znajdą tam oni nowoczesne powierzchnie biurowe, wygodne place manewrowe i parkingi.

Położenie nowej inwestycji Panattoni to jednak nie tylko doskonałe możliwości dla dystrybucji lokalnej, ale i krajowej. - Przez Kujawy i Pomorze przebiegają kluczowe korytarze drogowe, kolejowe i wodne. Autostrada A1 stanowi kręgosłup komunikacyjny regionu i pozwala na błyskawiczne dotarcie do terminali kontenerowych w Gdańsku i Gdyni oraz poprzez autostradę A2 zarówno do wschodniej jak i zachodniej granicy kraju. Autostradę uzupełnia rozbudowana sieć drogowa, kolejowa i wodna. Bliskość dynamicznie rozwijającego się Torunia zapewnia z kolei napływ pracowników, w tym wyspecjalizowanej kadry managerskiej - wyjaśniła Dorota Jagodzińska, Managing Director Panattoni Europe. Dzięki temu Panattoni Park Toruń II stanie się niezwykle ważnym punktem logistycznym Kujaw i Pomorza.

Warto dodać, że w procesie inwestycyjnym Panattoni Europe ściśle współpracowało z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – miejską jednostką odpowiedzialną za wspieranie przedsiębiorców.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

  • Inwestycje, Miasto
    Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
  • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
    Drogi, Miasto
    W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Watis inwestuje w Toruniu
    Biznes, Miasto
    Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
  • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
    Eko, Miasto
    Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
  • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
    Drogi, Miasto
    Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
  • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
  • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
  • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
  • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
  • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.