Biznesowy Poranek z marketingiem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Biznesowy Poranek z marketingiem

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent przemawia do biznesmenów

Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.

22 lutego 2024 roku w Toruńskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Łokietka 5 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Biznesowe Poranki”. Tym razem o prowadzeniu działalności w naszym mieście prezydent Michał Zaleski rozmawiał z przedstawicielami toruńskich firm z branży marketingowej.

Michał Zaleski podkreślał, że corocznie Toruń odwiedza ponad 2 miliony osób, jednak ważne jest poszukiwanie nowych spojrzeń na miasto, by nie było postrzegane tylko przez pryzmat pierników i Kopernika. – Toruń powinien nastawić się na intensywne poszukiwanie sposobów, żeby wyeksponować jego potencjał, nie tylko jako miasta turystycznego, ale także miejsca do inwestycji i poszukiwania pracy. Pracodawcy potrzebują nie tylko terenów pod inwestycje, ale przede wszystkim dobrych warunków do życia dla pracowników, z bogatą ofertą socjalną, edukacyjną, kulturalną i sportowąmówił prezydent Michał Zaleski.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele największych toruńskich firm marketingowych, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi promocji miasta. Dawid Klimek z TRM Studio podkreślał rolę mediów społecznościowych oraz kanału YouTube w rozpowszechnianiu wiadomości o Toruniu. Podobne zdanie miał także Tomasz F. Grzelak z People Helper: – Social media to często podstawowe źródło informacji dla wielu ludzi, a sukcesy np. sportowców na toruńskich obiektach przyciągają uwagę całego świata.

Jednym z ciekawszych pomysłów na zwiększenie popularności naszego miasta wśród turystów jest projekt szefa kuchni Bartłomieja Witkowskiego, który może rozsławić Toruń swoją kulinarną ofertą nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

Przedstawiciele samorządu zaprezentowali swoje propozycje na promocję Torunia, a cenne uwagi od fachowców z branży marketingowej pomogą wdrożyć kolejne pomysły na wyeksponowanie walorów miasta i przyciągnięcia do niego nie tylko turystów, ale także inwestorów i nowych mieszkańców.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.