Bezpłatne warsztaty ekologiczne | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Bezpłatne warsztaty ekologiczne

Eko, Miasto
Data publikacji: 05 września 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Niewielki staw wśród roślinności ogrodowej

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpoczęło rekrutację na bezpłatne warsztaty ekologiczne. Uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego dowiedzą się m.in. o roli zieleni w miastach oraz o zanieczyszczeniach wód płynących.

Zajęcia są realizowane w ramach projektu "Czysta woda w zielonym Toruniu", finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Warsztaty są dedykowane uczniom klas 1-3 i 4-8 szkół podstawowych.

- Młodszych uczestników zapraszamy na zajęcia poświęcone zieleni w miastach. Opowiemy o tym jak są one niezwykle ważnych elementem otaczającej nas przestrzeni - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. - W czasie zajęć uczniowie określą rolę zieleni w miastach, dowiedzą się jak wpływa na życie człowieka. Poznają zależności między miejską roślinnością a naszym komfortem psychicznym i fizycznym - dodaje. 

Starsi uczniowe wezmą udział w warsztatach "Czy warto oczyszczać wodę?". Na przykładzie Strugi Toruńskiej płynącej przed budynkiem Młyna Wiedzy uczniowie zapoznają się z rodzajami zanieczyszczeń, jakie trafiają do rzek czy zagrożeniem, jakie niesie ze sobą wzburzenie mułu rzecznego. Nauczą się oceniać czystość wody na podstawie prostych parametrów fizyko-chemicznych. Dokonają obserwacji bioróżnorodności mikroorganizmów wody płynącej i osadu czynnego pochodzącego z oczyszczalni ścieków oraz zapoznają się z fundamentami jej działania i procesami, jakie w niej zachodzą. 

Zajęcia będą odbywały się stacjonarnie (w wybrane poniedziałki września w godz. 9:00-10:30 i 11:30-13:00) w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Władysława Łokietka 5, MW1). Ze względu na założenia projektu - uczestnicy zajęć będą realizowali działania w terenie, dlatego uczestnicy powinni mieć zapewnione ubrania dostosowane do panujących warunków atmosferycznych w dniu warsztatów.

W pojedynczym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 30 uczestników plus opiekunowie. Liczba miejsc jest ograniczona, a rejestracja jest prowadzona poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji w sprawie zajęć udziela Paulina Ładyńska z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy: tel. 56 690 49 90 wew. 513/e-mail: p.ladynska@centrumnowoczesnosci.org.pl.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...