Awanse i angaże w UMT | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Awanse i angaże w UMT

Miasto
Data publikacji: 02 lutego 2024
Autor: Paula Gałązka
Awanse i angaże w UMT

36 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk Prezydenta Michała Zaleskiego akty nadania awansu zawodowego. Dodatkowo dwie osoby otrzymały angaże na nowe stanowiska.

- Z radością spełniacie najwyższy poziom standardów urzędniczek i urzędników samorządowych w Toruniu. Gratuluję dzisiejszych awansów, życzę udanej dalszej pracy zawodowej. Dla tych, przed którymi jeszcze kolejne awanse, oczywiście życzę tychże kolejnych, a dla tych, którzy już mają poziom najwyższy awansowy, buławy w plecaku i dalszego rozwoju. Dziękuję za pracę, którą w tej chwili wykonujecie na rzecz Miasta Torunia. Dziękuję za to, że dzięki temu możemy mówić, iż Urząd Miasta Torunia jest kompetentnym urzędem, działa w sposób zorganizowany i jest dobrze przygotowany do potrzeb mieszkanek i mieszkańców – mówił prezydent Michał Zaleski.

W tym roku, wśród 36 awansów: 6 dotyczy osób awansujących ze stanowiska podinspektora na specjalistę. Jeden awans z podinspektora na starszego specjalistę. Ze stanowisk inspektorów na starszych inspektorów awansowano 10 osób, a ze starszego inspektora na głównego specjalistę 18 osób.

Dodatkowo swoje angaże na nowe stanowiska odebrali:

  • Pani Izabela Torlińska, która została kierownikiem Referatu Działalności Gospodarczej Wydziału Obsługi Mieszkańców;
  • Pan Adrian Rynkowski, który został dyrektorem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.
Wnioski o awanse dla pracowników składali dyrektorzy poszczególnych wydziałów. Zasada jest taka, że awans następuje o jeden szczebel zaszeregowania w górę. Obecnie, w strukturze kadry urzędniczej, jest około dziesięciu szczebli – od najniższego stanowiska urzędniczego - podinspektora poprzez specjalistę, starszego specjalistę, inspektora i starszego inspektora, a następnie stanowiska o poszerzonym zakresie zadań: głównego specjalistę, kierowników referatów i biur aż po dyrektorów wydziałów i ich zastępców. Z każdym stopniem łączy się określony zakres obowiązków i widełki płacowe.

Fot. Paula Gałązka

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.