Ambasadorowie Chin i Kazachstanu w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ambasadorowie Chin i Kazachstanu w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Delegacja chińska z Ambasadorem Sun Linjiangiem i prezesem Adamem Marszałkiem

Ambasador Chin Sun Linjiang i Ambasador Kazachstanu Alim Kirabayev gościli 22 maja 2024 r.w Toruniu. Spotkał się z nimi prezydent Torunia Paweł Gulewski.

Dyplomaci przyjechali na XI Kongres Azjatycki - wydarzenie, które co roku gromadzi w grodzie Kopernika wpływowych przedstawicieli świata dyplomacji, nauki, polityki, gospodarki i kultury zainteresowanych tematyką azjatycką. W tym roku odbywa się ono 22-24 maja, a państwem, któremu poświęcony jest specjalny dzień, jest właśnie Kazachstan. 

Podczas spotkania prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego z JE Ambasadorem Kazachstanu Alimem Kirabayevem w urzędzie miasta rozmawiano o możliwości nawiązania szerszej współpracy tego kraju z Toruniem - w sferze kultury, nauki i edukacji, nowych technologii, logistyki i transportu. Kazachstan jest nazywany "bramą do Azji", stąd jego oferta może być bardzo interesująca dla toruńskich przedsiębiorców. 

Spotkanie z delegacją chińską miało miejsce w Ratuszu Staromiejskim, gdzie prezydent Torunia w towarzystwie JE Ambasadora Chin Sun Linjianga obejrzał towarzyszącą Kongresowi Azjatyckiemu wystawę fotogramów z okazji 75-lecia nawiązania przez Polskę stosunków dyplomatycznych z Chinami. Warto przypomnieć, że od 2010 r. partnerskim miastem Torunia jest chińskie Guilin, słynące z przepięknych krajobrazów krasowych, jaskiń i przełomów rzeki Li.

Kongres Azjatycki rozpocznie się oficjalnie w czwartek 23 maja o godz.10.30 w Ratuszu Staromiejskim.

Program wydarzenia na stronie organizatora

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.