W0427 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

W0427

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Wrzosy(W)
Numer projektu: 
W0427
Tytuł projektu: 
Porządek na osiedlu Jar - kreatywne rozwiązania.
Lokalizacja: 
Rejon ulic Freytaga, Watzenrodego, Hubego, Strobanda. Miejsce dyskusji do ustalenia.
Opis projektu: 
Na osiedlu Jar znajduje się mnóstwo terenów zielonych. Jednym z czynników, dla którego tyle osób decyduje się o zamieszkaniu na tym obszarze, jest bliskość przyrody. Problemem, który dotyka mieszkańców Jaru od początków jego powstania, są śmieci. Tereny zielone i las są zasypane śmieciami i odpadkami. Nie brakuje setek drobnych plastikowych opakowań czy reklamówek, ale także coraz większych dzikich wysypisk. W projekcie założono realizację pierwszej fazy tj. przeprowadzenie kreatywnego procesu do wskazania najlepszego rozwiązania problemu, w oparciu o metodę Design Thinking, czyli właśnie kreatywne podejście do problemów miejskich. Koniecznie będzie zorganizowanie warsztatu z udziałem mieszkańców, władz miasta i innych. Efektem będzie gotowe rozwiązanie do realizacji. Takie innowacyjne podejście będzie pierwszym tego typu w naszym mieście i stanowić będzie wizytówkę i przykład, jak należy rozwiązywać problemy o różnej skali, przy bezpośrednim udziale mieszkańców.
Budżet na rok: 
2020
Wycena wstępna UMT: 
20000 zł

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.