SM0421 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

SM0421

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Staromiejskie(SM)
Numer projektu: 
SM0421
Tytuł projektu: 
Dość marnowania energii torunian!!!
Lokalizacja: 
Spotkania będą zorganizowane na terenie Torunia.
Opis projektu: 
Każdego dnia na placach zabaw czy miejskich siłowniach bezpowrotnie marnujemy energię mieszkańców Torunia. Dzieci beztrosko bawiące się na huśtawkach i karuzelach, czy ćwiczący na maszynach młodzi ludzie, przez 356 dni w roku zamieniają energię mięśni na energię cieplną i bezpowrotnie ją tracącą. A przecież odzyskaną energię możemy wykorzystać na wiele sposobów. Choćby na oświetlenie placu zabaw po zapadnięciu zmroku. A może generator mgły który ochłodzi nasze rozgrzane ciała, czy po prostu do ładowania smartfonów? Energię możemy też sprzedać i zysk przeznaczyć na pomoc potrzebującej rodzinie, na rzecz schroniska czy na hospicjum. Chcemy razem z wami zaprojektować i zbudować urządzenia, które zmienią energię naszych mięśni w coś dobrego. Pomożemy w ten sposób i sobie i środowisku.
Budżet na rok: 
2020
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zmiana zakresu zadania: Zorganizowanie spotkania przeprowadzonego metodą Design Thinking, podczas którego mieszkańcy będą pracować nad koncepcją instalacji umożliwiających odzyskiwanie energii z miejskich placów zabaw. Zadanie będzie miało charakter edukacyjno-kreatywny, służący zarówno wzrostowi świadomości w zakresie ekologii, potrzeb i możliwości energetycznych w szczególności ze źródeł odnawialnych, jak i stanowiący próbę znalezienia pomysłów na poziomie idei oraz koncepcji technicznych służących wykorzystaniu energii mechanicznej wyzwalanej podczas korzystania z różnego rodzaju urządzeń na placach zabaw. Zakres związany z tworzeniem prototypów, testowaniem i wdrożeniem zostaje wyłączony z projektu. Projektowanie i budowa urządzeń nie należy do zadań własnych gminy.

Wycena wstępna UMT: 
50000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Na zdjeciu: seniorzy siedzą przy stołach
  Miasto
  Już po raz siódmy Toruńska Senioriada połączy pokolenia – do udziału w wydarzeniu zapraszamy w niedzielę 11 czerwca 2023 r.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.