SM0415 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

SM0415

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Staromiejskie(SM)
Numer projektu: 
SM0415
Tytuł projektu: 
Dość stania pod policją w korku! Minirondo na skrzyżowaniu pl. ToMiTo, PCK i Grudziądzkiej.
Lokalizacja: 
Skrzyżowanie pl. ToMiTo, PCK i Grudziądzkiej.
Opis projektu: 
Kto nie zna korka na stary most, który w piątkowe popołudnie zaczyna się tradycyjnie już pod policją na Grudziądzkiej? Każdy toruński kierowca w nim stał! Tkwimy w bezsensownym zatorze, podczas gdy trzy samochody na krzyż maja pierwszeństwo, skręcając w stronę Legionów. Piesi nie mają też lekko. Ci idący w stronę policji maja do przejścia niemal trzy pasy, z drugiej strony Grudziądzkiej nie mają w ogóle jak przedostać się na drugą stronę. Czasem przebiegną przed nosem kierowcy. Dość tego bałaganu, skrzyżowanie jest nieintuicyjne i denerwuje, zamiast upłynniać ruch. Potrzebne jest mini-rondo. Miejsca jest dość, nawet autobus spokojnie je objedzie. Czas na zmiany!
Budżet na rok: 
2020

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.