RU0056 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

RU0056

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Rudak(RU)
Numer projektu: 
RU0056
Tytuł projektu: 
75. rocznica przekazania świątyni ewangelickiej na potrzeby kultu katolickiego.
Lokalizacja: 
Parafia pw. Opatrzności Bożej na Rudaku, budynek kościoła, plebanii i ogród przykościelny, ul. Okólna 178.
Opis projektu: 
W ramach zadania zaplanowany jest plener malarski, tematem którego jest kościół Opatrzności Bożej wraz z pastorówką i cmentarzem ewangelickim. Rozpisanie konkursu wśród najstarszych mieszkańców Rudaka na wspomnienia w formie literackiej, wydanie książki zawierającej ilustracje prac z pleneru i wspomnienia. Etap I - plener plastyczny; Etap II - ogłoszenie konkursu literackiego na wspomnienia o dzielnicy Rudak; Etap III - powołanie jury, wybór tekstów nagrodzonych i przeznaczonych do druku; Etap IV - redagowanie i drukowanie książki wraz z ilustracjami z pleneru plastycznego; Etap V - premiera książki oraz wernisaż wystawy poplenerowej; Etap VI - Uroczysta Masza Ekumeniczna podczas odpustu w Parafii Opatrzności Bożej na Rudaku, ogłoszenie wyniku konkursu na najciekawsze wspomnienia, premiera książki w której znajdą się ilustracje z pleneru i wspomnienia, wernisaż wystawy poplenerowej.
Budżet na rok: 
2020

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.