P0163 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

P0163

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Podgórz
Numer projektu: 
P0163
Tytuł projektu: 
Zielony azyl dla mieszkańców Podgórza i ich pupili - ciąg dalszy
Lokalizacja: 
Teren dokładnie pomiędzy ulicami: Okólną 11 A,Okólną 13, Okólną 34 i Letnią 73.
Opis projektu: 
W ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego na tym terenie buduje się wybieg dla psów i modernizuje nieco plac zabaw. Ustawione zostaną elementy siłowni zewnętrznej oraz ławeczki. Podczas remontu ulicy przylegającej do tej działki, na użytek parkingów wycięto 7 kilkudziesięciometrowych drzew, dlatego w ramach tegorocznego budżetu proponuję posadzić mnóstwo nowych drzew (np. piękne, kwitnące na różowo judaszowce kanadyjskie i nie tylko), krzewów (np. przyciągających motyle kolorowych budlei) i kwiatów miododajnych, a także postawienie domków dla ptaków i owadów, by teren wypełniły dźwięki śpiewających ptaków i bzyczenie zapylających owadów. Oprócz tego, z racji, że zeszłoroczny budżet okazał się za skromny, by wybudować plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, proponuję również ulepszenie istniejącego placu zabaw o porządny zestaw zabawowy i huśtawki sprężynowe.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
150000 zł

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.