O0985 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0985

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0985
Tytuł projektu: 
Odnowa skate parku pod wiaduktem.
Lokalizacja: 
Ul. Chrobrego.
Opis projektu: 
Skate park pod wiaduktem przy ul. Chrobrego potrzebuje kilku zmian, które ułatwią codzienne użytkowanie tego obiektu. 1. Po bokach skate parku znajdują się rurki, które można wykorzystać do zbudowania małych quarterów, tak aby rurka stała się copingiem. Zapobiegnie to zbieraniu się piachu na całym obiekcie (który wiatr nawiewa z trawników znajdujących się po obu stronach) i da nową przeszkodę do wykonywania tricków.2. System odpływu wody z góry wiaduktu jest wykonany tak, że cała woda przy większym natężeniu opadów spływa na powierzchnię skate parku. Dobudowanie rynien, które odprowadzałyby wodę na trawnik ułatwią jazdę w deszczowe dni i okresie zimowy. 3. Na obiekcie często znajdują się ptasie odpady, które uniemożliwiają bezpieczną jazdę głównie na deskorolkach. Założenie siatki na suficie zapobiegnie przesiadywanie tam gołębi.4. "Wiadukt" od zawsze znany był z tego, że posiada zamontowane oświetlenie, które głownie w okresie jesień/zima spełniało swoje zastosowanie. Obecnie jest to nie możliwe, ponieważ ktoś kiedyś zerwał kłódkę od skrzynki gdzie znajduje się całe okablowanie i przeciął kable. 5.Niektóre kątowniki na murkach się ruszają albo zaszły rdzą.
Budżet na rok: 
2024
Wycena wstępna UMT: 
300000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 23 września 2023, godz. 00:01
 • do 2 października 2023, godz. 23:59

Zapoznaleś sie już z projektami?

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu: otwarty "Przewodnik astronomiczny po Polsce", widac dłonie trzymające tę otwartą książkę
  Miasto
  Premiera „Przewodnika astronomicznego po Polsce” przygotowanego na Rok Kopernika miała miejsce 9 grudnia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.