K0118 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

K0118

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek
Numer projektu: 
K0118
Tytuł projektu: 
Remont i rewitalizacja obiektów na przystani kajakowej "Wygoda" w Kaszczorku.
Lokalizacja: 
Punkt Postojowy dla Kajakarzy "Wygoda" Kaszczorek blisko Muzeum Etnograficznego tj ul. Turystycznej 130 Toruń, za "Geoportal Torunia" obręb 61, numer 527, zgodnie z Planem Zagospodarowania Przestrzennego.
Opis projektu: 
Punkt postojowy dla kajakarzy "Wygoda" w Kaszczorku od kilku lat jest miejscem spotkań zarówno naszych gości kajakowych, jak i mieszkańców Kaszczorka. Organizowane tu są wydarzenia kulturalne, rodzinne imprezy okolicznościowe itp. W ciągu tych kilku lat istnienia, obiekty uległy znacznemu zniszczeniu i wymagają remontu i rewitalizacji. Projekt polega na: - naprawie dachu wiaty - malowaniu wszystkich elementów drewnianych (wiaty / ławek) - usunięciu popiołów z ognisk - naprawę obramowań obu ognisk - naprawę "schodów" do zejścia do pomostu. "Schody" drewniane uległy zniszczeniu i trzeba je naprawić - naprawy łagodnego zejścia do wody (slipu ziemnego) - montażu wyciągarki ręcznej z liną do kajaków / łodzi przy "slipie" - montaż siatki do gry w siatkówkę na plaży - naprawę mocowania pomostu - naprawę balustrady wieży widokowej - wymianę uszkodzonej tablicy z napisem "Rezerwat przyrody rzeka Drwęca" - wypłaszczenie i utwardzenie wjazdu i z
Budżet na rok: 
2023
Wycena wstępna UMT: 
80000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Zbigniew Fiderewicz i Adrian Mól, zastępcy prezedenta Torunia, stoją wśród przedstawicieli rządu i posłów i pokazują promesy na dofinansowanie
  Miasto
  2 października 2023 r. w Ratuszu Staromiejski miało miejsce wręczenie promes samorządowcom z dawnych województw toruńskiego i włocławskiego z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich oraz II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • Nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
  Miasto
  Ruszył nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
 • Na zdjeciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Miasto
  Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się w poniedziałek 2 października w Auli UMK. Po okresie wakacyjnym 17 878 studentów toruńskiej uczelni przystąpi do zajęć.
 • Miasto
  W Toruniu trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939. - Nie zapomnimy. Pamięć o tych którzy stracili życie niech pozostanie na zawsze, niech będzie częścią naszej wspólnej aktywności i wspólnej obecności w życiu społecznym - apelował w trakcie głównych uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjeciu: biału biurowiec firmy Pulscenter
  Biznes, Miasto
  Pulscenter to kolejna firma która prowadzi działalność w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. Na ponad półhektarowej działce kupionej od miasta za 606 tys. zł powstał budynek magazynowo-biurowy. Spółka Pulscenter działa w branży drogeryjnej.
 • W ciągu 11 lat osobiście prowadzili zajęcia profilaktyczne w ponad 1500 szkołach, w których uczestniczyło około 500 tysięcy młodych ludzi oraz co najmniej 9000 nauczycieli i dyrektorów szkół. W tym roku, dzięki wsparciu Gminy Miasta Torunia, pojawią się w siedmiu toruńskich szkołach ponadpodstawowych.  Łukasz Bęś i Jonatan Blank to członkowie...
 • Koncertem "Brzmienia Uniwersum #2" Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 45. sezon artystyczny.
 • Bartosz Zmarzlik wytrzymał presję i obronił tytuł mistrza świata. Zdecydował ostatni wyścig GP Polski na toruńskiej Motoarenie.
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki życzenia dla toruńskich muzyków przekazuje prezydent Torunia.
 • Widowisko balonowe EXIT w wykonaniu francuskiej grupy Cirque Inextremiste oczarowało Toruń!
 • W pierwszym meczu przed własną publicznością Arriva Twarde Pierniki Toruń pokonały w Arenie Toruń Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74.
 • 29 września 2023 r. miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów trzech klas pierwszych rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 32.
 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.