K0079 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

K0079

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek(K)
Numer projektu: 
K0079
Tytuł projektu: 
Półkolonie dla dzieci w Kaszczorku.
Lokalizacja: 
Mobilny Dom Kultury Oryl i jego bezpośrednie pobliże Oryl ul. Skierki Toruń lub jeśli to miejsce nie powstanie do 2020 roku to inne miejsce w Kaszczorku np. Punkt Postojowy dla Kajarzy Wygoda niedaleko Skansenu w Kaszczorku lub inne miejsce w Kaszczorku ustalone przez organizatora.
Opis projektu: 
Półkolonie dla dzieci w wakacje 2020 roku w Kaszczorku. W ramach półkolonii organizowanych w lipcu lub sierpniu 2020 roku w Kaszczorku mają się odbywać zajęcia5 dni w tygodniu, przez 2 tygodnie, między poniedziałkiem a piątkiem, mogą się również odbywać w sobotę. Dzieci będą pod opieką od 7:00 do 17:00. Będą prowadzone zajęcia dla dzieci w wieku między 10 a 15ym rokiem życia. Grupa do 20 osób. W ramach zajęć ma być nieodpłatny catering dla uczestników - 3 posiłki każdego dnia. Mają się odbyć minimalnie: warsztaty ze śpiewu (emisja głosu, zabawy muzyczne, karaoke, beatbox, tworzenie piosenki, wzmacnianie poczucia rytmu i pamięci muzycznej) zakończone koncertem dla publiczności; z budowy łodzi jednopiennych (dłubanek); z prac wikliniarskich (koszyki i inne przedmioty); z wypieku pierników; z wytwarzania mioteł brzozowych; z kiszenia ogórków. Mają się również odbywać nieodpłatne wycieczki np. do Fortu I oraz Muzeum Etnograficznego oddział w Kaszczorku oraz rejs do Muzeum Mennonitów w Nieszawce ze zwiedzaniem tego muzeum.
Budżet na rok: 
2020
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zmiana zakresu: Organizacja bezpłatnych półkolonii dla dzieci od 7 do 15 roku życia. Organizator - SP nr 27. Turnus dwa tygodnie, pięć dni w tygodniu. Otwarty nabór dzieci, na podstawie regulaminu. Szczegółowy plan zajęć opisany w projekcie może ulec modyfikacji, w zależności od możliwości finansowych.

Wycena wstępna UMT: 
35000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Zbiórka do puszek w ramach WOŚP w Toruniu
  Miasto
  Toruńskie sztaby działające w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rozliczyły już tegoroczną zbiórkę. Dzięki mieszkańcom Grodu Kopernika udało się zebrać fantastyczną kwotę.
 • Zamek Dybów zatopiony w oprawie zieleni, fot. Lech Kamiński
  Miasto
  Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Miasto
  Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • Tereny na sprzedaż na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
 • 22-23 marca 2023 r. odbędzie się Wampiriada UMK. W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzenia Mikołaja Kopernika, akcja nosi tytuł "Wstrzymaj siebie i rusz czyjąś ziemię".
 • W sobotę 25 marca o godz. 16:00 tradycyjnie z Rynku Nowomiejskiego wyruszy Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna, która w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie się pod hasłem: Kręcimy wokół słońca!
 • Toruńskie sztaby działające w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rozliczyły już tegoroczną zbiórkę. Dzięki mieszkańcom Grodu Kopernika udało się zebrać fantastyczną kwotę.
 • 21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Toruński Ogród Zoobotaniczny zaprasza na wystawę "Niezwykły świat owadów". Otwarcie w pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2023 r.
 • Prezydent Torunia przyznał stypendia sportowe na 2023 rok dla zawodników i trenerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki na arenach krajowych i międzynarodowych.
 • Od soboty 18 marca 2023 r. od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Szosy Chełmińskiej z ul. Grudziądzką.