B0520 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

B0520

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Bydgoskie
Numer projektu: 
B0520
Tytuł projektu: 
Ogrody Marysieńki
Lokalizacja: 
Park na Bydgoskim Przedmieściu, teren wokół Fontanny przy ul. Bydgoskiej
Opis projektu: 
Projekt realizowany będzie w Parku na Bydgoskim Przedmieściu w okolicach fontanny przy ul. Bydgoskiej. W ramach projektu powstaną trwałe nasadzenia drzewami ozdobnymi i krzewami placu wokół fontanny, które wkomponują się w dotychczasową architekturę Parku. Nasadzenia zostaną wykonane przy wejściu do fontanny od strony gł. deptaka – Aleja B. Magiery to będzie tunel wielobarwnych kwiatów wisterii – chińska (filetowa), kwiecista (różowa), kentacka Blue moon (niebieska), które będą się piąć po metalowej podporze. Tuż za wiesteriami zachwyca nas różne odmiany magnolii. To majestatyczne kwiaty, obdarzone hipnotyzującym urokiem, który gdy zaczynają kwitnąć, nikogo nie pozostawią obojętnym. Propozycja rzadziej spotykanych odmian: Magnolia Rubinowa – March Till Frost, żółta YellowSnow, Magnolia Ann – mająca pąki purpurowoczerwone, po rozwinięciu z zewnątrz różowoczerwone, SUNRISE – „wschód słońca”, o pachnących kwiatach w kształcie pucharu. Od strony boiska w kierunku fontanny powstanie kolorowa rabatka z azaliami/różanecznikami. Rząd ławek drewnianych będzie posiadać zadaszenie w postaci metalowej konstrukcji, po której będą piąć się róże
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
80000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Na zdjeciu: stoi 6 osób, dwie kobiety i czterech mężczyzn, dwaj w środku wymieniają uścisk dłoni
  Miasto
  Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Sytuacja organizacyjno-sportowa w Klubie Hokejowym Toruń Hokejowej Spółce Akcyjnej
  Miasto, Sport
  Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • Piknik w góralskim rytmie
  Miasto
  „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
 • Kultura, Miasto
  10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
 • 10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
 • Poniżej zamieszczamy stanowisko Gminy Miasta Toruń w sprawie przebudowy sieci ciepłowniczej przy Zespole Staromiejskim w Toruniu.
 • Od 11.07.2024 r. przez najbliższy miesiąc będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Szosa Okrężna-Wileńska.
 • Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.
 • Zawodniczki MKS „Trójka” Toruń, które łącznie wywalczyły aż 15 medali na mistrzostwach świata w jeździe figurowej na rolkach.
 • Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
 • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
 • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.