514 osób zaszczepionych w świąteczny weekend | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

514 osób zaszczepionych w świąteczny weekend

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 16 sierpnia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu osoby po szczepieniu siedzą na krzesłach na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego

W weekend 14-15 sierpnia 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji skorzystało 514 osób.

W sobotę 14 sierpnia szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane były w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza. Szczepionkę Johnson & Johnson przyjęły tam 174 osoby. Z kolei w niedzielę 15 sierpnia szczepienia odbywały się w Dworze Artusa, gdzie z możliwości tej skorzystało 120 osób.

Przez cały weekend w różnych punktach miasta pojawiał się Szczepionkobus, w którym dostępne były preparaty Johnson & Johnson i Pfizer (dla młodzieży powyżej 12. roku życia). Szczepionkobus zaś działał podczas Festiwalu Wisły, ba Bulwarze Filadelfijskim w godzinach popołudniowych, od rana zaś w sobotę 14 sierpnia znajdował się na Wrzosach, na parkingu na rogu ulic Wilczej i Lisiej, a w niedzielę 15 sierpnia na parkingu przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Szczecińska 38. Ze szczepień w Szczepionkobusie skorzystało łącznie 220 osób.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.