14. edycja Made in Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

14. edycja Made in Toruń

Biznes, Miasto
Data publikacji: 13 marca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: certyfikaty znaku Made in Toruń w brązowo-złotej ramce

Grono laureatów znaku Made in Toruń powiększyło się o 27 toruńskich przedsięwzięć biznesowych. Podczas gali 13 marca 2024 r. w Nicolaus Bank Cafe nagrodzono firmy wyróżniające się jakością i wiarygodnością na rynku.

Wśród firm uznanych znakiem jakości Made in Toruń znalazły się przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją płatków śniadaniowych, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, działające w branżach: budowlanej, beauty, gastronomicznej czy chemii kosmetycznej. Wśród wyróżnionych są też agencja filmowa, popularna kawiarnia, klub sportowy, uznana projektantka, czy przedsiębiorstwo nasiennictwa ogrodniczego.

Kapituła znaku wyróżniła 27 biznesowych przedsięwzięć, upowszechniających dobre praktyki w swojej branży, działające zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i posiadające w ofercie produkty lub usługi najwyższej jakości.

- Patrzę na kolejną już grupę osób, które odbierają statuetki Made in Toruń. Ta duża grupa 27 podmiotów gospodarczych pokazuje, że nie tylko potrafi jak najlepiej, najefektywniej prowadzić działalność gospodarczą, ale także zdobyła uznanie Kapituły Znaku, a co najważniejsze będzie posługiwać się tym symbolem, promując Toruń jak miasto, które sprzyja rozwojowi działalności gospodarczej - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski podczas wręczania certyfikatów.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 marca 2024 roku w Nicolaus Bank Cafe. Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył statuetki Made in Toruń przedstawicielom 27 projektów biznesowych. We wszystkich 14 edycjach wyróżniono 346 przedsiębiorstw.

BEAUTY ESSENCE – orientalne SPA
W Beauty Essence uczą, jak dbać o siebie i znaleźć wewnętrzny spokój i piękno. Odkryjecie tam inny wymiar codzienności. Używając energii dłoni, cudotwórczej mocy masażu, naturalnych składników i orientalnych aromatów, tworzą symfonię dla ciała i duszy.

ELEKTROMANIACY.PL – sklep internetowy
Firma Elektromaniacy.pl powstała w 2017 roku. Zespół pasjonatów elektroniki. W swojej ofercie posiadają noktowizory i termowizory wiodących światowych producentów, fotopułapki, urządzenia szpiegowskie oraz inny sprzęt elektroniczny.

INSTAL TORUŃ – instalacje sanitarne, wentylacje i klimatyzacje
INSTAL Toruń to firma z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Klientom oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych w zakresie instalacji sanitarnych. Poznajcie fachowców w zakresie projektowania, wykonawstwa i montażu instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

TORSEED – nasiona pomidora „Zorza Toruńska”
Torseed Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego ze znakiem Made in Toruń. Firma jest jednym z liderów rynku nasiennego w Polsce. Przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma doświadczonymi plantatorami W ofercie posiada nasiona kilkudziesięciu gatunków i kilkaset odmian warzyw, kwiatów oraz ziół, w tym wyróżnione przez certyfikat jakości nasiona pomidora "Zorza Toruńska".

OKULAROWNIA TORUŃ – salon optyczny z gabinetem badania wzroku
To miejsce gdzie, możesz zbadać wzrok, a także dokonać zakupu stylowych, modnych okularów. W Okularowni możecie być pewni różnorodności w kształtach i kolorach oprawek.

SEBAN – serwis opon
Istnieje na rynku od 1998 roku. Firma zajmuje się sprzedażą opon oraz kompleksowym wykonywaniem usług z zakresu napraw i obsługi opon samochodów osobowych, dostawczych, terenowych, ciężarowych, rolniczych i specjalistycznych. Firma posiada specjalistyczne laboratorium opon, które są naprawiane z użyciem najwyższej jakości materiałów oraz wkładów naprawczych za pomocą profesjonalnych maszyn.

RAF CLEAN – usługi utrzymania czystości
RafClean – Czyste Powierzchnie to firma sprzątająca, dostarczająca wysokiej jakości usługi w biurze, firmie i w domu. Maszyny, na których pracują, to profesjonalny sprzęt, wyprodukowany przez rynkowych liderów. Wysoką jakość, zapewniają dzięki nowoczesnemu sprzętowi i znakomitym środkom chemicznym.

FIZJO INNOVA – usługi fizjoterapeutyczne
Karolina i Michał. Fizjoterapeuci, właściciele FIZJO INNOVA. Stworzyli miejsce, które zrzesza zespół fizjoterapeutów, trenerów, pasjonatów i profesjonalistów współpracujących ze sobą w celu niesienia pomocy pacjentom. Jeśli masz jakiś problem bólowy, lub chcesz zdrowo się ruszać pod okiem profesjonalistów to miejsce właśnie dla Ciebie.

NEXT LEVEL – produkcja filmowa i telewizyjna
Next Level Film Agency to firma założona w 2005 roku. W skład zespołu wchodzą: scenarzyści, copywriterzy, operatorzy kamer, montażyści, realizatorzy wizji, lektorzy oraz graficy. Specjalizują się w tworzeniu filmów promocyjnych oraz wizerunkowych dla klientów biznesowych, a także w produkcji telewizyjnej i realizacji kamerowej wydarzeń masowych.

KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KUMADE – karate bez barier
Klub Karate Tradycyjnego Kumade - Toruń jest prowadzony przez Sensei Annę Kulczyńską – mistrzynię karate tradycyjnego. Klub zajmuje się rozwojem fizycznym dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez naukę Karate Tradycyjnego. Klub rozpoczął swoją działalność w 2001 roku i do dziś wychowuje kolejne pokolenia sportowców.

BEAUTY MEDICA – laseroterapia
Czy każdy może sobie pozwolić na poprawę urody? Tak! To misja Beauty Medica. Gabinet medycyny estetycznej ma doświadczenie w pracy na nowoczesnych urządzeniach, które pozwalają skutecznie walczyć cellulitem, oporną tkanką tłuszczową, nadmiernym owłosieniem, rozstępami, przebarwieniami skóry i zmarszczkami.

MANUFAKTURA CUKIERKÓW – ręcznie robione cukierki i lizaki
Manufaktura Cukierków powstała w 2011 roku. Spopularyzowała ręcznie wytwarzane karmelki, a w swojej branży jest liderem na rynku cukierniczym. Słodycze powstają ręcznie, bez użycia maszyn. Firma łączy najwyższą jakość wykonania z miłością do cukierków i lizaków.

KAWIARNIA BEZA – tort bezowy
Kawiarnia Beza to miejsce, które szturmem zdobyło podniebienia toruńskich amatorów słodkości. Dziś to już dwa punkty na kulinarnej mapie miasta. W kafejkach można usiąść i odprężyć się przy filiżance gorącej kawy lub herbaty i pysznych smakołykach. Zawsze przytulnie, w klimatyzowanych wnętrzach, z bogatą ofertą napojów i jedzenia.

CEREAL PARTNERS POLAND TORUŃ-PACIFIC – Nestlé Corn Flakes
Pyszny sposób na bezglutenowe śniadanie dla całej rodziny? Nestlé CORN FLAKES to płatki o kukurydzianym smaku. Ich producent Cereal Partners Poland Toruń Pacific to firma powstała w 1990 roku w wyniku prywatyzacji Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Toruniu, którego korzenie sięgają XIX wieku. Historia produkcji płatków śniadaniowych w Toruniu rozpoczęła się w 1977 roku.

NICOLAUS BANK – Nicolaus Bank Cafe
Nicolaus Bank Cafe wyznacza nowe standardy w obszarze bankowości, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, takie jak holobox z wirtualnym asystentem czy hushoffice - specjalną kabinę akustyczną zapewniającą prywatność podczas ważnych spotkań. To nowatorska przestrzeń, łącząca bankowość z przyjazną atmosferą kawiarni, tworząc idealne miejsce do pracy, spotkań i relaksu.

RK KLIMAR – pompy ciepła, fotowoltaika i klimatyzacja
Optymalna temperatura latem i zimą to lepsze samopoczucie, chęć do pracy, a czyste powietrze to brak problemów ze zdrowiem. Montaż klimatyzatorów i rekuperatorów to główny profil działalności RK Klimar. Ich misją jest poprawa jakości życia oraz komfortu codziennej pracy i zadań wykonywanych w domach czy firmach.

NAT CHEM LAB – krem onkologiczny
Spółka stworzona z pasji do nauki. Jej nadrzędnym celem jest wykorzystanie wyników najnowszych badań w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w chemii kosmetycznej, gospodarczej oraz materiałowej. Opracowany przez NatChemLab Krem onkologiczny to przełomowy kosmetyk oparty na kompozycji naturalnych składników, dobranych z największą dbałością o potrzeby skóry zmienionej w wyniku leczenia choroby nowotworowej.

INSTYTUT REPUTACJI OSOBISTEJ I ORGANIZACJI – indywidualne programy doradcze
Taktyki sił zbrojnych w życiu i biznesie? Instytut Reputacji Osobistej i Organizacji wie jak to połączyć – skuteczność działania, standaryzacja procedur oraz umiejętność budowania poczucia bezpieczeństwa własnego i podwładnych stoją dziś u podstaw budowania reputacji organizacji. Firma oferuje wykłady biznesowe, szkolenia i przemówienia motywacyjne, które pomagają przekuć dobre chęci w sukces.

SORTIT – skup folii i makulatury
Sortownia surowców wtórnych Sortit działa w Toruniu już od 2005 roku, aktywnie pomagając partnerom w recyklingu i utylizacji odpadów. Ich misją jest troska o środowisko naturalne i zasoby planety. Prowadzą sprawny odbiór odpadów – nawet w bardzo dużych ilościach, pomagają w legalnym pozbyciu się niepotrzebnych odpadów i resztek, a także w bezpiecznej utylizacji i profesjonalnym niszczeniu dokumentów.

GANTRAP – dystrybucja wag TEM
Precyzja i niezawodność w pomiarach – GANTRAP to wyspecjalizowany dystrybutor wysokiej jakości wag, oficjalny partner firmy TEM Elektronik na Polskę oraz Europę Środkową i Wschodnią. Firma ma także w ofercie kompleksowe wsparcie serwisowe i dostępność do części zamiennych dla klientów.

PRACOWNIA ŚLUBNA PATRYCJA PARDYKA – projektowanie i szycie sukien ślubnych i wieczorowych
Pracownia Ślubna Patrycja Pardyka to firma z ponad 20-letnią tradycją. Powstała z pasji tworzenia i miłości do piękna. Każda z powstających w pracowni sukien jest swoistym dziełem sztuki, niezależnie od stylu jaki prezentuje. Wyszukana elegancja, barokowy przepych, słodki romantyzm czy skromna prostota? Najistotniejsze jest, by spełnić marzenia panny młodej i jednocześnie sprawić by była i czuła się piękna.

LUNAR FORM – szkło w architekturze
Firma LunarForm specjalizuje się w projektowaniu architektonicznym oraz w projektowaniu i montażu elementów zabudowy wnętrz ze szkła hartowanego. Wykonuje między innymi drzwi, kabiny prysznicowe, zabudowy całoszklane oraz balustrady. Projektuje budynki o różnej funkcji i skali, zarówno niewielkie domy jednorodzinne, jak i większe budynki biurowe. 

COM@COM – wdrożenia systemów ERP
Firmę COM@COM tworzy zespół ekspertów ukierunkowany na dostarczanie klientom zaawansowanych rozwiązań informatycznych wspierających ich biznes. Jest autoryzowanym partnerem oprogramowania enova365 oraz TRIVA. Od 10 lat oferują kompleksową usługę: od doradztwa, poprzez wdrożenie systemów IT, aż po opiekę serwisową.

WOLFMANN POLSKA – sprzedaż narzędzi budowlanych i ogrodniczych
Wiercenie, szlifowanie, frezowanie, cięcie czy kucie – na tym zna się doskonale firma Wolfmann. Zajmują się sprzedażą i serwisem profesjonalnych sprzętów do zadań specjalnych. W swojej ofercie mają wysokiej jakości narzędzia budowlane i ogrodnicze, które poradzą sobie z obróbką takich materiałów jak beton, żelbet, kamień czy cegła.

M&F TECH – konstrukcje stalowe, balustrady i wiaty
M&F Tech to producent konstrukcji stalowych i balustrad. Zapewnia profesjonalne wsparcie na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia, poczynając od nakreślenia koncepcji, przez opracowanie projektu, budowę i montaż. Celem firmy jest zapewnienie wytrzymałości konstrukcji stalowych i dostarczenie inwestorom obiektu, który spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa i charakteryzuje się wysokim standardem użytkowania.

WYDZIAŁ NAUK O POLITYCE I BEZPIECZEŃSTWIE UMK – politologia – studia magisterskie w trzy semestry
Oferta dydaktyczna Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK tworzona jest we współpracy z ekspertami, absolwentami oraz potencjalnymi pracodawcami. Prowadzone są tu unikatowe w skali kraju kierunki, specjalizacje oraz szeroka gama zajęć fakultatywnych – również w językach obcych. W ofercie wydziału znajdują się innowacyjne studia drugiego stopnia na kierunku Politologia, które można zrealizować w trzy semestry.

MELT ME TENDER – zapachowe świece sojowe
Wiśniowy sad, kubańskie noce, a może Made in Toruń? Melt me tender ma w swojej ofercie eleganckie świece sojowe o pięknych zapachach. W pracowni przy Wielkich Garbarach możecie się też zaopatrzyć w woski, świece dekoracyjne i kadzidła lub spędzić miło czas na warsztatach zapachowych.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.