Kupuj lokalnie! Wspieraj Toruń! | www.torun.pl

Kupuj lokalnie! Wspieraj Toruń!

Branża gastronomiczna – to grupa biznesowa, która najdotkliwiej odczuwa skutki ograniczeń wprowadzonych w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Dziś toruńscy restauratorzy mogą świadczyć swoje usługi jedynie na wynos lub z dowozem.

Wiosną, kiedy borykaliśmy się z pierwszą falą pandemii, toruńskie restauracje wspólnie z Urzędem Miasta Torunia i Akademią Kulinarną Studio A realizowały kampanię #WspieramGastroToruń, zachęcając klientów do korzystania ze swojej oferty kulinarnej.

Teraz pora na kolejne działanie! Wszystkich mieszkańców, którzy chcą pomóc swoim ulubionym lokalom, zapraszamy do udziału w konkursie:

  

#KupujLokalnieWspierajToruń

  

Plakat akcji. Napis Kupuj Lokalnie, Wspieraj Toruń na tle wiślanej panoramy Torunia.


Na czym polega konkurs?

 1. Zamów jedzenie w jednym z toruńskich lokali gastronomicznych za min. 50 zł (do tej kwoty nie wlicza się napojów) i zachowaj paragon.

 2. Wymyśl ciekawe, oryginalne hasło promujące akcję związaną ze wsparciem toruńskiej gastronomii.

 3. Dostarcz wymyślone przez siebie hasło wraz ze zdjęciem lub kopią paragonu do Urzędu Miasta Torunia.

 4. Czekaj na rozstrzygnięcie konkursu, które nastąpi w dwóch turach: 14 grudnia (dla haseł nadesłanych od 27 listopada do 14 grudnia) oraz 28 grudnia (dla haseł nadesłanych między 14 i 28 grudnia).

 5. Chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną? Wykonaj czynności z punktów 1-4 więcej niż raz – ILE RAZY CHCESZ! Pamiętaj, żeby zachować wszystkie swoje paragony!

Jak dostarczyć hasło i kopie paragonu?

 1. Za pośrednictwem poczty elektronicznej, na dedykowany konkursowi adres e-mail: kupujlokalnie@um.torun.pl przesłać własną propozycję hasła promującego ofertę toruńskich lokali gastronomicznych oraz skan lub zdjęcie dowodu zakupu zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50 zł (bez kosztów napojów) w jednym z toruńskich lokali gastronomicznych. Rachunek powinien zostać wystawiony w terminie trwania konkursu oraz być czytelny i niezniszczony. Uczestnik może również przesłać wykonane zdjęcie z odbioru / dowozu / konsumpcji jedzenia zamówionego w toruńskich lokalach gastronomicznych oraz rekomendację lub krótki opis dania.

  lub

 2. Za pośrednictwem SMS na dedykowany konkursowi numer telefonu: +48 799 599 873 przesłać własną propozycję hasła promującego ofertę toruńskich lokali gastronomicznych wpisując w treści sms "TOR. hasło promocyjne" oraz zdjęcie dowodu zakupu zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50 zł (bez kosztów napojów) w jednym z toruńskich lokali gastronomicznych. Rachunek powinien zostać wystawiony w terminie trwania konkursu oraz być czytelny i niezniszczony. Uczestnik może również przesłać wykonane zdjęcie z odbioru / dowozu / konsumpcji jedzenia zamówionego w toruńskich lokalach gastronomicznych oraz rekomendację lub krótki opis.

  lub

 3. Dostarczyć hasło w kopercie opatrzonej nazwą konkursu #KupujLokalnieWspierajToruń i wrzucić do urn zlokalizowanych we wskazanych przez organizatora miejscach na terenie miasta:
  - ul. Wały gen. W. Sikorskiego 8,
  - ul. Wały gen. W. Sikorskiego 25,
  - ul. Grudziądzka 126 b,
  - ul. Fałata 39,
  - ul. Batorego 38/40,
  - ul. Bydgoska 5.

  W kopercie muszą oprócz hasła promocyjnego znajdować się również dane osoby biorącej udział w konkursie tj. imię, nazwisko, telefon i adres e-mail oraz dowód zakupu zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50 zł (bez kosztów napojów) w jednym z toruńskich lokali gastronomicznych. Rachunek powinien zostać wystawiony w terminie trwania konkursu oraz być czytelny i niezniszczony. Dopuszcza się poza oryginałem dostarczenie kserokopii lub zdjęcia rachunku.

  Możesz również dołączyć wykonane przez siebie zdjęcie z odbioru / dowozu / konsumpcji jedzenia zamówionego w toruńskich lokalach gastronomicznych oraz rekomendację lub krótki opis dania

  


Jakie są nagrody?
Nagrodami w konkursie jest sprzęt multimedialny (tablety) oraz vouchery do toruńskich restauracji, do wyboru z listy znajdującej się w toruńskiej bazie lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem (przejdź do bazy na stronie CWB).


Regulamin

>>> Szczegóły konkursu można znaleźć w regulaminie – pobierz regulamin (plik .docx)

  

#takeawaychallenge

 

Grafika ilustracyjna

Zachęcamy również do podjęcia wyzwania i udziału w akcji #takeawaychallenge. Inicjatywa inspirowana popularnymi w mediach społecznościowych wyzwaniami i polegająca na podejmowaniu określonej czynności, zadania, wyzwania i nominowania kolejnych osób do podjęcia inicjatywy.

Cel akcji #takeawaychallenge to wzajemne wsparcie i przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się restauratorzy w czasie pandemii.

Wobec powyższego podejmij wyzwanie!
Zamawiam posiłek, robię zdjęcie, oznaczam 2 kolejne osoby i dodaję do swojego postu:

#takeawaychallenge
lub
#WspieramGastroToruń

lub
#KupujLokalnieWspierajToruń

Najczęściej czytane aktualności

 • praca Galerii Rusz
  Eko, Miasto
  „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.
 • Zdjęcie publiczności na koncercie na scenie plenerowej, 2017 r.
  Kultura, Miasto
  Od 15 maja 2021 r. ruszają koncerty na świeżym powietrzu. Z tej okazji Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zaprasza na cykl Plener(L)OVE.
 • Samochody zaparkowane skośnie wzdłuż ul. Bydgoskiej.
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Zakończyły się konsultacje społeczne dot. organizacji ruchu na ul. Bydgoskiej. Propozycje można było składać do Wydziału Gospodarki Komunalnej do 5 maja 2021 r.
 • projekt biletomatu
  MZK
  Już w lipcu 2021 r. podróżujący komunikacją miejską będą mogli kupować bilety w biletomatach, które zostaną zainstalowane na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II.
 • Na zdjęciu osoby wysiadające z tramwaju przy ul. Wały Generała Sikorskiego
  Miasto, MZK
  O obniżeniu cen biletów weekendowych i rodzinnych weekendowych zadecyduje na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu ogródek gastronomiczny na Rynku Staromiejskim
  Koronawirus, Miasto
  Na 30. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 13 maja 2021 r., radni głosować będą nad prezydenckim projektem uchwały zmniejszającym o 90 procent wysokości stawek opłat za zajęcie 1 m² pasa drogowego na toruńskich drogach publicznych. Uchwała ma wesprzeć przedsiębiorców, których dochody zostały znacznie uszczuplone przez pandemię.
 • Dzisiejszej nocy (z 6 na 7 maja 2021 r.) wykonawca rozbudowy mostu drogowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie betonował płytę ustroju nośnego obiektu.
 • 6 maja 2021 r. Prezydent Torunia ogłosił kolejną turę konkursów ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku. Wartość środków w tym rozdaniu łącznie wynosi 4.455.500 zł.
 • Od najbliższego piątku (7.05) od godz. 9.00 nowy ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie mostu drogowego im. marsz. J. Piłsudskiego zostanie częściowo udostępniony do ruchu.
 • Ponad 60 lat tradycji kształcenia w branży samochodowej i mechanicznej, atrakcyjne praktyki zawodowe, wysoka zdawalność egzaminów, gwarancja pracy po ukończeniu szkoły. W ramach kampanii promocyjnej toruńskich szkół branżowych i technicznych przedstawiamy Zespół Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema.
 • Senat krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego zdecydował o nadaniu tytułu doktora honoris causa toruńskiemu naukowcowi, prof. dr. hab. Krzysztofowi Mikulskiemu z Wydziału Nauk Historycznych UMK.Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego i Towarzystwa Miłośników Torunia został uhonorowany "za wybitny wkład w rozwój nauki historycznej, niestrudzoną...
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 33 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły z powodu chorób współistniejących z COVID-19.
 • 4 maja 2021 r. działalność rozpoczęły dwa Punkty Szczepień Powszechnych w Toruniu. Do tej pory zaszczepionych zostało tam 1020 osób.
 • W sobotę 22 maja 2021 r. wystartuje historyczny rajd rowerowy „Śladami Samuela Bogumiła Lindego”. Będzie to okazja, by poznać bliżej sylwetkę twórcy Słownika języka polskiego. W tym roku obchodzimy 250. rocznicę urodzin wybitnego językoznawcy, który jest jedną z najznakomitszych postaci historii Torunia.