www.torun.pl

Wybory. Załatw sprawę w sobotę

Miasto
Data publikacji: 03 lipca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
baner wyborów

Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.

Aby wszyscy mogli dopełnić niezbędnych formalności związanych z głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich, Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta otwarty będzie również w sobotę w godz. 8.00-16.00. W tym czasie można załatwić tam następujące sprawy:

Pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania
Jeśli w dniu wyborów będziesz przebywał poza miejscem swojego zamieszkania, musisz najpóźniej do 10 lipca pobrać z urzędu zaświadczenie o prawie do głosowania.
UWAGA! Osoby, które pobrały takie zaświadczenie przed pierwszą turą, otrzymały je także na II turę i nie muszą składać wniosku ponownie.

Jak załatwić sprawę:
Zadzwoń do Wydziału Spraw Administracyjnych, tel. tel. 56 611-83-24, 56 611-83-45 lub e-mail: wsa@um.torun.pl i umów się na konkretną godzinę.
Dobrze jest przyjść już z wypełnionym wnioskiem, choć formularze dostępne będą również na miejscu.
Pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.
Możesz także odebrać zaświadczenia dla osób trzecich, o ile będziesz mieć ze sobą pisemne upoważnienia od tych osób.

Do pobrania
Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania

Złożenie wniosku o jednorazowe dopisanie się do spisu wyborców

Jeżeli w pierwszej turze głosowałeś w miejscu stałego zamieszkania (poza Toruniem), ale w dniu ponownego głosowania będziesz przebywał w Toruniu, to powinieneś zgłosić wniosek o dopisanie do spisu w Toruniu. Można to zrobić do 7 lipca 2020 r.
Uwaga! Nie musisz wcześniej umawiać się na wizytę. Wystarczy wypełnić wniosek i wrzucić do urny w budynku Wydziału Spraw Administracyjnych

Do pobrania
druk wniosku o dopisanie się do spisu wyborców

Złożenie wniosku o wpisanie do rejestru wyborców

Sobota jest ostatnim dniem na złożenie tego wniosku, by zmieścić się w 5-dniowym terminie na jego rozpatrzenie.
Uwaga! Nie musisz wcześniej umawiać się na wizytę. Wystarczy wypełnić wniosek i wrzucić do urny w budynku Wydziału Spraw Administracyjnych.

Do pobrania
druk wniosku o wpisanie do rejestru wyborców

Szczegółowe informacje

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.