www.torun.pl

Wesołych Świąt dla Caritas

Miasto
Data publikacji: 10 grudnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

10 grudnia 2019 roku w Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizowano tradycyjne spotkanie świąteczne, podczas którego wręczono nagrody „Cor Bonum”. Trafiły one do rąk osób najbardziej zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi.

Spotkanie świąteczne organizowane przez Caritas Diecezji Toruńskiej to już tradycja. To wyjątkowa okazja, aby złożyć wszystkim podopiecznym, wolontariuszom i przyjaciołom serdeczne, bożonarodzeniowe życzenia.

- Mamy komu i za co dziękować! Bez Was nie dalibyśmy rady. Pamiętajcie, że potencjał dobroci nie bierze się znikądmówił do zgromadzonych ks. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej.

Podczas spotkania wręczono statuetki „Cor Bonum”, którymi Caritas honoruje swoich największych darczyńców i osoby najbardziej zaangażowane w promowanie wolontariatu na terenie diecezji. Dotychczas statuetki otrzymało 150 osób, dzisiaj do tego grona trafili kolejni laureaci.

Spotkanie świąteczne organizowane przez Caritas jest wyjątkowe.

- Zawsze z wielką radością goszczę na świątecznym spotkaniu organizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej. To piękne i wyjątkowe dzieło jest tutaj ciągle kultywowane, nie zapominacie o tym, że trzeba „głodnych nakarmić” i „spragnionych napoić”. Jako samorząd z radością wspieramy Wasze dzieło i współdziałamy nas rzecz osób potrzebujących. Dziękuję wszystkim, którzy tworzą Caritas! Na czas Bożego Narodzenia przyjmijcie proszę serdeczne życzenia: radości, dobra i ciepłażyczył wszystkim prezydent Torunia Michał Zaleski.

Do życzeń prezydent dołączył prezent – kosz z piernikami, który przekazał dyrektorowi Caritas Diecezji Toruńskiej.

O oprawę artystyczną spotkania zadbał znany toruński muzyk Jacek Beszczyński.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.