www.torun.pl

Wesołych Świąt dla Caritas

Miasto
Data publikacji: 10 grudnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

10 grudnia 2019 roku w Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizowano tradycyjne spotkanie świąteczne, podczas którego wręczono nagrody „Cor Bonum”. Trafiły one do rąk osób najbardziej zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi.

Spotkanie świąteczne organizowane przez Caritas Diecezji Toruńskiej to już tradycja. To wyjątkowa okazja, aby złożyć wszystkim podopiecznym, wolontariuszom i przyjaciołom serdeczne, bożonarodzeniowe życzenia.

- Mamy komu i za co dziękować! Bez Was nie dalibyśmy rady. Pamiętajcie, że potencjał dobroci nie bierze się znikądmówił do zgromadzonych ks. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej.

Podczas spotkania wręczono statuetki „Cor Bonum”, którymi Caritas honoruje swoich największych darczyńców i osoby najbardziej zaangażowane w promowanie wolontariatu na terenie diecezji. Dotychczas statuetki otrzymało 150 osób, dzisiaj do tego grona trafili kolejni laureaci.

Spotkanie świąteczne organizowane przez Caritas jest wyjątkowe.

- Zawsze z wielką radością goszczę na świątecznym spotkaniu organizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej. To piękne i wyjątkowe dzieło jest tutaj ciągle kultywowane, nie zapominacie o tym, że trzeba „głodnych nakarmić” i „spragnionych napoić”. Jako samorząd z radością wspieramy Wasze dzieło i współdziałamy nas rzecz osób potrzebujących. Dziękuję wszystkim, którzy tworzą Caritas! Na czas Bożego Narodzenia przyjmijcie proszę serdeczne życzenia: radości, dobra i ciepłażyczył wszystkim prezydent Torunia Michał Zaleski.

Do życzeń prezydent dołączył prezent – kosz z piernikami, który przekazał dyrektorowi Caritas Diecezji Toruńskiej.

O oprawę artystyczną spotkania zadbał znany toruński muzyk Jacek Beszczyński.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Maja Błażejewska z medalem
  Miasto, Sport
  Maja Błażejewska, toruńska juniorka młodsza z KS Centuria, otrzymała powołanie do kadry narodowej taekwondo olimpijskiego.
 • Na zdjęciu para seniorów na starówce
  Miasto
  Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji, niepełnosprawności starszych osób i potencjalnym zagrożeniem dla ich życia. Od 13 sierpnia 2020 r. zgłosić można się do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.
 • Plakat wydarzenia przedstawiający nurkującą dziewczynkę
  Miasto, Sport
  W ramach programu "Lato w Toruniu bez nudy" zapraszamy na kolejne wydarzenie na basenach letnich, tym razem na Skarpie. Rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party” odbędzie się w najbliższy piątek 14 sierpnia 2020 r.
 • plakat wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Toruńska starówka piękna jest zawsze, ale starówka wieczorową porą widziana z lotu ptaka to szczególne przeżycie. 14 i 15 sierpnia 2020 r. Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego.
 • Miasto, MZK
  Od 12 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe godziny otwarcia kas biletowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  Wyjaśnienie Prezydenta Miasta Torunia w nawiązaniu do artykułu redaktor Małgorzaty Oberlan pt. „Cięcia wydatków w Toruniu: urzędnicy wkurzeni „Niech zaczną od siebie” ” opublikowanego w Nowościach 7 sierpnia 2020 r.
 • Po raz pierwszy dla zwiedzających zostanie udostępnione Muzeum Twierdzy Toruń. 15 sierpnia w godz. 10.00-18.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.
 • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego w 2020 roku gościć będzie dwa turnieje Speedway Grand Prix!
 • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • 9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • 8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.