Wakacje w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wakacje w Młynie Wiedzy

Miasto
Data publikacji: 20 czerwca 2018
Autor: Sylwia Mularczyk
Wakacje 2018 w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Wakacje to doskonała okazja, aby odwiedzić toruńskie centrum nauki, które przekonuje, że #naukatotakieproste na interaktywnych wystawach, warsztatach i ścieżce zwiedzania. 
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało dwanaście specjalnych warsztatów, które będą realizowane w dwóch okresach: 26 czerwca-5 sierpnia i 7 sierpnia-2 września.
W pierwszym, centrum nauki zaprasza na zajęcia: „Kolej na kolej” poświęcone kolejnictwu oraz „Morza szum”, dzięki którym uczestnicy poznają organizmy żyjące w Morzu Bałtyckim, „Maszyny Leonarda”, na których powstaną maszyny wzorowane na dziełach włoskiego konstruktora. 
- Nie zabraknie zajęć, dzięki którym łatwiej będzie uporządkować przestrzeń biurka, poćwiczyć aparat mowy oraz poznać historię lotnictwa. W drugim okresie będzie można uczestniczyć w zajęciach z tworzenia animacji, ochroną przed zwierzęcym napastnikiem, poznawania różnych kultura świata, budowania bolidów napędzanych silnikiem elektrycznym, rozwijających logiczne myślenie - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. 
Do dyspozycji zwiedzających będą również interaktywne wystawy oraz ścieżka zwiedzania na wystawie „Kalejdoskop”. Obecnie w Młynie jest dostępnych dziewięć interaktywnych wystaw. Szczegółowe informacje o wakacyjnej ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji.
 
Nowa wystawa czasowa
5 lipca toruńskie centrum nauki udostępni nową czasową wystawę „Beyond The Lab”. Ekspozycja pokazuje, że obywatele mogą wspierać naukowców w ich pracach badawczych nie ruszając się z domu. Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w namiocie na parkingu przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ekspozycja, której autorem jest Science Museum w Londynie, prezentuje historię siedmiu naukowców, którzy metodą „ZRÓB TO SAM” wspierają taki obszar medycyny jakim jest – opieka zdrowotna.
- Wystawa pokazuje, że dzięki nowoczesnym technologiom i zaangażowaniu zwykłych obywateli, nauka może rozwijać się w zaciszu domów, a odkrycia naukowców-amatorów rewolucjonizują świat - mówi Marcin Centkowski. 
W skład wystawy wchodzą fotografie, filmy, dzieła sztuki oraz interaktywne elementy stanowisk, skupione wokół trzech tematów merytorycznych: domorośli biolodzy, hakerzy zdrowia, nauka obywatelska. Czwarta sekcja będzie prezentowała artystyczne dzieła pokazujące wyobrażenie przyszłości, w której medycyna i nauki społeczne będą ze sobą ściśle powiązane. Ekspozycja powstała w ramach europejskiego programu "Sparks", popularyzującego zaangażowanie społeczne w innowacje i badania naukowe. Została sfinansowana w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej Horizon 2020. Dzięki europejskiej sieci centrów nauki i muzeów (ECSITE) wystawa w okresie dwóch lat odwiedziła ponad 30 krajów.
 
 
Teatr cieni przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
W sierpniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowe spektakle teatru cieni. Na scenie przed budynkiem centrum nauki teatr AVATAR zaprezentuje "Prawo dżungli".
- To poruszająca opowieść o dwóch kontrastujących światach dotykająca tematu zgody człowieka z naturą. Kraina dzikich zwierząt, pełna pierwotnych instynktów i nieokiełznanych żywiołów w fizycznej polemice z cywilizacją oraz współczesnymi wygodami - wyjaśnia rzecznik CNMW. - Atmosferę niepokoju i badawczości przetną dynamiczne sceny tętniącej życiem przyrody, rodzącej się przyjaźni obcych sobie gatunków oraz burzliwej walki serc - dodaje. 
Historia czerpiąca motywy z emocjonującej „Księgi Dżungli” zostanie ubrana w teatr cieni o niespodziewanym obliczu, uzupełniony o rozmaite formy artystycznego wyrazu. Inspirujące obrazy z taneczną płynnością oraz akrobatyczną gibkością oplotą ideę pogodzenia sprzecznych sił przez wyjątkowe dziecko zrodzone w dżungli.
Spektakle odbędą się o godz. 21:00, 22:00 i 23:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 
Uczestnicy będą mogli również wcielić się w aktorów teatru cieni. Przed spektaklami i w przerwach między nimi będzie dostępna specjalna instalacja, dzięki której będą mogli odegrać wyreżyserowane przez siebie show.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy nie gwarantuje dostępności miejsc parkingowych.
 
 
Aktualne informacje o wydarzeniach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej: mlynwiedzy.org.pl.
Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: radni miasta Torunia na lata 2024-2029
    Miasto
    W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Prezydenta Miasta Torunia i radnych Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.
  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Dołącz do GreenLab Toruń!
    Eko, Miasto
    Chcesz mieć wpływ na zarządzanie zielenią i ochroną środowiska w Toruniu? Dołącz do zespołu drugiej edycji GreenLab Toruń!
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Komunikacja miejska w długi weekend
    Miasto, MZK
    W wydłużony majowy weekend w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Poniżej publikujemy zmiany.
  • - W czwartek od godz. 12:00 do godz. 19:00 na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu - poinformowało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • W czwartek 2 maja 2024 r. kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 6.00 – 13.30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
  • 23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
  • Ponad 300 liderów sieci dostaw i produkcji przyjechało do Torunia, by rozmawiać o przyszłości swoich branż. Od 24 do 25 kwietnia 2024 r. potrwa konferencja „Trendownia” - jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce. Podczas wydarzenia prezentowana jest oferta inwestycyjna miasta, którą przygotowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
  • Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.