www.torun.pl

Szlachetna Paczka od kierownictwa urzędu

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Szlachetna Paczka od kierownictwa UMT

Toruńska rodzina będąca w ciężkiej sytuacji materialnej otrzyma Szlachetną Paczkę od kierownictwa Urzędu Miasta Torunia. 8 grudnia 2018 roku potrzebujący dostaną świąteczne prezenty.

Jedna z największych charytatywnych inicjatyw w Polsce odbywa się już po raz 18. Akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Wiosna ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, również tym mieszkającym w Toruniu. Szlachetną Paczkę dla wybranej z bazy rodziny przygotować mogą zarówno osoby prywatne, indywidualnie lub w grupie, jak i pracownicy firm i instytucji. Informacje o potrzebujących z regonów zbierają wolontariusze, koordynujący również proces dostarczania gotowych paczek do rodzin. Anonimowe opisy potrzebujących trafiają do internetowej bazy, a darczyńcy przygotowują paczkę według określonych w opisie potrzeb.

Kierownictwo Urzędu Miasta Torunia co roku przygotowuje Szlachetną Paczkę dla jednej potrzebującej rodziny z Torunia. W tym roku prezenty na Boże Narodzenie od prezydenta Michała Zaleskiego, jego zastępców: Zbigniewa Fiderewicza, Zbigniewa Rasielewskiego i Andrzeja Rakowicza oraz od skarbniczki Magdaleny Flisykowskiej-Kacprowicz i sekretarza Jacka Mularza otrzyma trzyosobowa rodzina z dziećmi.

Szlachetna Paczka 2018

fot. Magdalena Kujawa

W Szlachetnej Paczce od kierownictwa Urzędu Miasta Torunia znalazły się m.in. sprzęty AGD (lodówka i okap), produkty żywnościowe i środki czystości oraz drobiazgi.

Prezenty rodzina otrzyma już w najbliższą sobotę (8 grudnia).

fot. Magdalena Kujawa

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.