Stypendia dla sportowców | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Stypendia dla sportowców

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 marca 2023
Autor: Filip Tomasik
Toruńska wioślarka Katarzyna Zillmann z medalem olimpijskim i flagą Torunia.

Prezydent Torunia przyznał stypendia sportowe na 2023 rok dla zawodników i trenerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych.

Stypendia zostały przyznane w drodze decyzji administracyjnej przez Prezydenta Miasta Torunia na podstawie uchwały Rady Miasta Torunia nr 307/19 z dnia 19.12.2019 r. 

Kwota środków finansowych przeznaczonych na ten cel wyniosła prawie milion złotych. Stypendia za wysokie wyniki sportowe zostały przyznane zawodnikom uprawiającym dyscypliny objęte programem igrzysk olimpijskich oraz ich trenerom na okres całego
2023 roku. Środki będą wypłacane co miesiąc przez okres 12 miesięcy. Wysokość pojedynczego stypendium kształtuje się na poziomie od 300 do 2500 zł miesięcznie w zależności od uzyskanego wyniku sportowego. W tym roku stypendia sportowe przyznano 125 osobom, w tym 93 zawodnikom i 25 trenerom reprezentującym 13 klubów sportowych oraz 7 zawodnikom - mieszkańcom Torunia.

Stypendia trafią do sportowców reprezentujących Toruń w 13 dyscyplinach sportowych: wioślarstwie, kolarstwie, szermierce, lekkiej atletyce, tenisie stołowym, judo, boksie, żeglarstwie, łyżwiarstwie figurowym, taekwondo olimpijskim, short-tracku, akrobatyce sportowej, wspinaczce sportowej.

Tegoroczni stypendyści to przedstawiciele toruńskich klubów sportowych: AZS UMK, Toruńska Akademia Floretu, TKK Pacific, UKS Copernicus Toruń, MKL Toruń, MKSW Pomorzanin, UKŻ Wiking, MKS Axel, Energa KTS Toruń, TKS Judo, KS Centuria, TKG Olimpijczyk, Klub Wysokogórski oraz 6 mieszkańców miasta Torunia.

Lista stypendystów Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie sportu na 2023 rok. 

Fot. AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.