Spotkanie z ptakami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Spotkanie z ptakami

Eko, Miasto
Data publikacji: 17 sierpnia 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat informujący o warsztatach nt. ptaków

Stowarzyszenie „Tilia” i Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają dzieci i młodzież z opiekunami do udziału w otwartym wydarzeniu edukacyjnym, którego tematem będą ptaki.

Wydarzenie edukacyjne pt. „Ptaki” odbędzie się 21 sierpnia 2022 r. w godz. 10:00-17:00 w Osadzie Leśnej na Barbarce, na polance nad stawem. Zapraszamy całe rodziny – udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a dołączyć można w dowolnym momencie. To niepowtarzalna okazja, by poznać ptaki występujące w lasach Barbarki.

Uwaga! W czasie wydarzenia dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

W programie:

 • gry i zabawy edukacyjne zlokalizowane na polance przy stawie,
 • ekologiczne warsztaty plastyczne dostosowane do różnego wieku dzieci i młodzieży,
 • terenowa gra terenowa z zadaniami ukrytymi w barbarkowym lesie,uczestnicy będą ich poszukiwać na zasadzie podchodów, a przy okazji poznawać piękno barbarkowej przyrody i uczyć się jak ją chronić. Zadania przygotowane zostaną w taki sposób, by uczestnicy wędrowali samodzielnie, z zachowaniem odstępów, w towarzystwie swoich opiekunów, szukali poleceń i rozwiązywali przygotowane dla nich karty pracy.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Razem dla przyrody, dla klimatu, dla zdrowia”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 10 000 zł, dotacja z Gminy Miasta Toruń 6000 zł.


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.