Przetarg na rozbudowę Łokietka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przetarg na rozbudowę Łokietka

Drogi, Miasto
Data publikacji: 28 marca 2023
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Remont drogi

Do 12 kwietnia 2023 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu szuka potencjalnych wykonawców rozbudowy ul. Łokietka. Inwestycja będzie realizowana w tym roku. Jest to jedno z kilu zadań, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  

W ramach zadania zostanie wybudowana jezdnia z dwoma pasami ruchu o szerokości 3 m oraz chodnik. Na ulicy pojawia się lampy i wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Rozbudowa obejmuje również sięgacz ul. Łokietka.

Ulica Łokietka zlokalizowana jest w centralnej części Torunia, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 91 (ul. Tadeusza Kościuszki). Odcinek zaplanowany do przebudowy znajduje się między Młynami i ul. Zaułek Dworcowy i stanowi dla mieszkańców i turystów bardzo istotny obszar społeczno-gospodarczy z uwagi na ważne miejsca użyteczności publicznej.

Przebudowana ul. Łokietka zapewni m.in. lepszą dostępność do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – instytucji, która odwiedza duża liczba osób. Istotna jest  też bliska lokalizacja dworca kolejowego Toruń Wschodni. Ulica jest powiązana  z istniejącym układem dróg - poprzez skrzyżowanie z ul. Zaułek Dworcowy oraz z Trasą Średnicową Północną - Trasa Prezydenta Raczkiewicza. 

Warto wiedzieć:

W wyniku naboru wniosków o dofinansowanie w 2022 r. Gmina Miasta Toruń otrzymała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 30 mln zł na realizację zadania miejskiego pn.: "Budowa i przebudowa kluczowych odcinków dróg w celu poprawy funkcjonowania układu komunikacyjnego Torunia". Zadanie polega na budowie i rozbudowie odcinków dróg o łącznej długości prawie 6 km, w tym jedna droga powiatowa tj. ul. Szosa Okrężna na odcinku od ul. Łukasiewicza do Trasy Prezydenta Raczkiewicza. Pozostałe odcinki to drogi gminne:

 • ul. Łokietka na odcinku od Młynów do ul. Zaułek Dworcowy,
 • ul. Łączna na odcinku od ul. Stawki Południowe do ul. Kniaziewicza,
 • ul. Pająkowskiego od ul. Targowej do ul. Szosa Lubicka,
 • ul. Droga Trzeposka,
 • ul. Hebanowa i ul. Platanowa,
 • ul. Olęderska na odcinku od ul. Otłoczyńskiej do ul. Glinieckiej,
 • Uzbrojenie terenów na osiedlu JAR w Toruniu poprzez budowę ul. Watzenrodego i ul. Strobanda wraz z drogą dojazdową.

Realizację przedsięwzięcia zaplanowano na lata 2023 -2025.             

W wyniku realizacji zadania zostaną osiągnięte następujące rezultaty: 

 • poprawa jakości życia mieszkańców;
 • poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego;
 • poprawa dostępności transportowej ośrodków życia gospodarczo-społecznego;
 • zapewnienie spójności sieci dróg publicznych;
 • podnoszenie standardów technicznych dróg publicznych.
Fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...