www.torun.pl

Pierwsze chodniki na Bluszczowej

Drogi, Miasto
Data publikacji: 08 października 2019
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Krawężniki, obrzeża betonowe, pierwsze chodniki i lampy - tak obecnie wygląda przebudowywana ulica Bluszczowa w Toruniu.

Prace są realizowane na dwóch odcinkach i przebiegają bardzo sprawnie. Inwestycja, zgodnie z podpisaną umową, ma zakończyć się w maju 2020 roku.

Przebudowa ul. Bluszczowej zakłada spowolnienie ruchu w tym rejonie. Na skrzyżowaniu ulic Bluszczowej, Morycińskiego i Osiedlowej zostanie wybudowane minirondo. Dzięki jednostronnemu chodnikowi, który powstaje wzdłuż ulicy, poprawi się bezpieczeństwo pieszych. W projekcie zadbano również o zapewnienie nowych miejsc do parkowania. Na ulicy pojawiło się oświetlenie, które jest w trakcie podłączania do sieci.  

Obecnie prace są realizowane na dwóch odcinkach, od ul. Orzechowej do ul. Pięknej i od ul. Pięknej w kierunku Szosy Okrężnej. Na pierwszym odcinku ustawiano krawężniki i obrzeża betonowe oraz wykonano chodniki i zjazdy. Na całym odcinku trwają prace z branży sanitarnej, elektrycznej oraz teletechnicznej.

Natomiast na odcinku od ul. Pięknej do ul. Szosa Okrężna trwają prace rozbiórkowe. Równolegle wykonywane są prace sanitarne, elektryczne i teletechniczne, a także ustawiane krawężniki i obrzeża. Wzdłuż zabudowań budowane są chodniki, dojścia do budynków oraz garaży podziemnych.

Wykonawcą prac jest firma  Bruksystem, a ich koszt wynosi 3.325.152,18 zł.Najczęściej czytane aktualności

 • Spotkania z mieszkańcami 2020
  Biznes, Drogi, Inwestycje, Kultura, Miasto, MZK, Sport
  Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • Sport
  W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Biznes, Miasto
  Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • 28 lutego 2020 roku Justyna Wileńska obejmie stanowisko dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Strzała Amora trafiła Toruń - w ten weekend mnóstwo wydarzeń z okazji święta zakochanych. Przed nami: Walentynki dla ptaszynki, Randka w ciemno z książką oraz Ślizgawka Walentynkowa. Będzie też coś dla miłośników sportu: mecz hokejowy na Tor-torze, futsalowy w "Spożywczaku" oraz Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń.
 • Ulice Zagrodowa i Przybyszewskiego są najczęściej wymieniane w ostatnim czasie w kontekście przeprawy tymczasowej. Obie arterie będą stanowiły drogi dojazdowe do obiektu tymczasowego, który zostanie ustawiony na czas rozbudowy mostu drogowego im. J. Piłsudskiego.
 • Prezydent Michał Zaleski wydał oświadczenie dotyczące zajścia przy ul. Podmurnej w nocy z 8 na 9 lutego w 2020 r.