Otwarcie hali sportowej w Gronowie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Otwarcie hali sportowej w Gronowie

Miasto
Data publikacji: 23 stycznia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: widek z drona na nowo wybudowaną halę sportową w Zespole Szkół w Gronowie

Hala sportowa, hala na maszyny rolnicze i pracownia agrotroniki – o te obiekty wzbogacił się Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 23 stycznia 2023 r., a udział w nim wzięli parlamentarzyści z regionu, przedstawiciele samorządu, jednostek edukacyjnych. Miasto Toruń reprezentował prezydent Michał Zaleski.

- Dziś dzielimy radość z uczniami, nauczycielami, pracownikami, z całą szkolną społecznością. Niechże te nowe szkolne obiekty dobrze wam służą. Pamiętać też należy, iż tak okazały obiekt sportowy wzbogaca nie tylko powiatową, lecz także regionalną bazę sportową. Jestem pewny, że z tej hali korzystać będą kluby sportowe i mieszkańcymówił starosta Marek Olszewski, gospodarz wydarzenia.

To największe inwestycje realizowane na tę skalę w całej niemal 80-letniej historii gronowskiej placówki. Dzięki zapleczu sportowemu szkoła, dla której organem prowadzącym jest Powiat Toruński, będzie służyć młodzieży szkolnej oraz mieszkańcom powiatu. W budynku hali znajduje się sala sportowa o powierzchni ponad 1150 metrów kwadratowych z widownią na 250 osób. Są tam podstawowe pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. W obiekcie znalazło się także miejsce na zaplecze sanitarno-szatniowe oraz siłownię i salę fitness, które są w trakcie wyposażania.Całkowita wartość inwestycji to 13 304 698,43 zł, z czego środki własne Powiatu Toruńskiego – 4 906 418,45 zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - 4 665 179,98 zł, środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 2 733 100 zł i z Województwa Kujawsko-Pomorskiego – 1 000 000 zł.

Hala maszyn oraz pracownia agrotroniki wraz z nowoczesnymi maszynami rolniczymi to także wspólne finansowanie z budżetu rządowego, wojewódzkiego i powiatowego. Hala maszyn, która kosztowała 2 792 tyś. zł została w całości sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pracownia agrotroniki wraz z wyposażeniem to koszt 3 200 tyś.zł, z czego 85%  kwoty to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łącznie te trzy zadania inwestycyjne to ponad 19 300 tyś.zł.

Fot. Aleksander Urbański (budynek hali), Andrzej Horniak (wydarzenie)

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.