Ośrodek dla dzieci z autyzmem | www.torun.pl

Ośrodek dla dzieci z autyzmem

Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2015
Autor: Sylwia Derengowska

W Toruniu powstaje Instytut Terapii i Badań Autyzmu "Zrozumieć Niepojęte". Właśnie trwa nabór do ośrodka terapeutycznego.   

Placówka zapewnia bezpłatnie zarówno  specjalistyczną terapię, jak i pobyt dzieci w przedszkolu wraz z wyżywieniem. Mogą do niej uczęszczać dzieci od  od 2,5 do 8 lat (jeśli mają odroczony obowiązek szkolny). Warunkiem przyjęcia jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności oraz o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm. 

Ośrodek rozpoczyna pracę 2 września w budynku Niepublicznego Przedszkola „Alfik” przy ul. Dziewulskiego 31. Wśród realizowanych w Instytucie form terapii i wspierania rozwoju znajduje się:
- Stosowana Analiza Zachowania (ABA) – pod superwizją Pani dr Moniki Suchowierskiej, 
- Integracja Sensoryczna – zajęcia poprowadzi Pani dr Magdalena Prentka,
- logopedia, 
- Integracja Odruchów Niemowlęcych wg S. Masgutowej, 
- muzykoterapia, 
- arteterapia,
- dogoterapia.

Każdego dnia dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach integracyjnych ze swoimi rówieśnikami z Przedszkola ”Alfik”. Zarówno pobyt w przedszkolu jak i realizowana w Instytucie terapia są w pełni pokrywane z subwencji oświatowej – rodzice nie ponoszą żadnych opłat. Ponadto Instytut zamierza wdrożyć specjalny program usprawniania funkcjonowania układu pokarmowego i immunologicznego.

Placówka może zapewnić opiekę jeszcze tylko kilkorgu dzieciom. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do placówki proszone są o kontakt drogą telefoniczną lub mailową z prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Zrozumieć Niepojęte” p. Agnieszką Paruszewską, tel. 697 – 292 – 000, e-mail: zrozumiec.niepojete@o2.pl

Więcej informacji na fanpage’u: https://www.facebook.com/InstytutZrozumiecNiepojete

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Pomnik ofiar Zbrodni Katyńskiej w Toruniu
  Miasto
  Toruń upamiętnił ofiary Zbrodni Katyńskiej. We wtorek 13 kwietnia 2021 r. pod obeliskiem Ofiar Stalinowskiego Ludobójstwa 1939-1956 przy al. Św. Jana Pawła II złożona została wiązanka kwiatów od władz miasta i mieszkańców. Jak szacują historycy, podczas masowego mordu na Polakach, dokonanego w 1940 r. przez NKWD na mocy decyzji najwyższych władz...
 • Na zdjęciu Brama Klasztorna oraz ul. św Ducha z lotu ptaka
  Koronawirus, Miasto
  Rok 2020 był szczególnie trudny dla branży turystycznej. Toruń jako jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych w regionie boleśnie odczuł skutki pandemii – w zeszłym roku zaledwie 900 000 osób zdecydowało się odwiedzić gród Mikołaja Kopernika.
 • Pielęgniarka szczepi młodą kobietę
  Koronawirus, Miasto
  Miasto otrzymało od NFZ zgodę na uruchomienie w Toruniu 2 Punktów Szczepień Masowych. Powstaną na Skarpie i na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Eko, Miasto
  Od dnia 19 kwietnia 2021 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • Grafika ogólna - dzienne statystyki zakażeń
  Koronawirus, Miasto
  O 131 osób wzrosła liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Toruniu z poniedziałku na wtorek 12/13 kwietnia 2021 r.
 • Reka w rękawiczce ze strzykawką dokonuje szczepienia w ramię pacjenta
  Koronawirus, Miasto
  Kolejne grupy osób poniżej 60. roku życia mogą się rejestrować na szczepienie przeciw Covid-19. Od 13 kwietnia 58-latkowie.
 • Działkę pod usługi będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. W ofercie inwestycyjnej Torunia znalazł się teren przy ul. Szubińskiej 23 w lewobrzeżnej części miasta.
 • Zapraszamy mieszkańców toruńskich osiedli do tworzenia przez co najmniej 5 osobowe grupy sąsiedzkie projektów terenów zieleni w konkursie Zielona Ławeczka. Najlepsze projekty otrzymają dofinansowanie na zakup roślin, aranżację miniogrodów, zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów. W tegorocznej edycji zespoły mogą otrzymać...
 • Zachęcamy do skorzystania z Poradni Studenckich UMK, w których studenci pod okiem akademików odpowiadają na pytania mieszkańców. Przedsięwzięcie to część projektu realizowanego na 10 uniwersytetach w całej Europie.
 • Od niedzieli 11 kwietnia w Toruniu potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W niedzielę przebadano 120 osób. Nie zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Od 1 maja wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy i trasie przejazdu autobusów linii nr 32 oraz uruchomiona zostanie nowa linia nr 38. Zmiany są wprowadzane na wniosek mieszkańców.
 • We włoskim Varese zakończyły się wioślarskie Mistrzostwa Europy Seniorów, które trwały od 9 do 11 kwietnia 2021 r. W zawodach wystartowali wioślarze AZS UMK Toruń Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski.
 • W nocy z 13 na 14 kwietnia 2021 r. (z wtorku na środę) wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnej 1N.
 • Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.