Ośrodek dla dzieci z autyzmem | www.torun.pl

Ośrodek dla dzieci z autyzmem

Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2015
Autor: Sylwia Derengowska

W Toruniu powstaje Instytut Terapii i Badań Autyzmu "Zrozumieć Niepojęte". Właśnie trwa nabór do ośrodka terapeutycznego.   

Placówka zapewnia bezpłatnie zarówno  specjalistyczną terapię, jak i pobyt dzieci w przedszkolu wraz z wyżywieniem. Mogą do niej uczęszczać dzieci od  od 2,5 do 8 lat (jeśli mają odroczony obowiązek szkolny). Warunkiem przyjęcia jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności oraz o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm. 

Ośrodek rozpoczyna pracę 2 września w budynku Niepublicznego Przedszkola „Alfik” przy ul. Dziewulskiego 31. Wśród realizowanych w Instytucie form terapii i wspierania rozwoju znajduje się:
- Stosowana Analiza Zachowania (ABA) – pod superwizją Pani dr Moniki Suchowierskiej, 
- Integracja Sensoryczna – zajęcia poprowadzi Pani dr Magdalena Prentka,
- logopedia, 
- Integracja Odruchów Niemowlęcych wg S. Masgutowej, 
- muzykoterapia, 
- arteterapia,
- dogoterapia.

Każdego dnia dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach integracyjnych ze swoimi rówieśnikami z Przedszkola ”Alfik”. Zarówno pobyt w przedszkolu jak i realizowana w Instytucie terapia są w pełni pokrywane z subwencji oświatowej – rodzice nie ponoszą żadnych opłat. Ponadto Instytut zamierza wdrożyć specjalny program usprawniania funkcjonowania układu pokarmowego i immunologicznego.

Placówka może zapewnić opiekę jeszcze tylko kilkorgu dzieciom. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do placówki proszone są o kontakt drogą telefoniczną lub mailową z prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Zrozumieć Niepojęte” p. Agnieszką Paruszewską, tel. 697 – 292 – 000, e-mail: zrozumiec.niepojete@o2.pl

Więcej informacji na fanpage’u: https://www.facebook.com/InstytutZrozumiecNiepojete

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.