Bella Skyway Festival | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Bella Skyway Festival

Data wydarzenia
-
zdjęcie z Bella Skyway z 2017 r., fot. Adam Zakrzewski
Opis wydarzenia: 

Hasło przewodnie: Energia. W ramach festiwalu zaprezentowanych zostanie kilkanaście instalacji.

  • Największą instalacją tegorocznej edycji będzie składająca się w całości z płonących elementów instalacja francuskiej grupy Carabosse pod nazwą: Installation de feu, zostanie zlokalizowana wokół Zamku Krzyżackiego i w Fosie Zamkowej. Projekt składa się z ponad 600 elementów: w tym huśtawek, fontann, ruchomych spiral, kul z ogniem, postaci poruszanych ogniem. Podczas każdego wieczoru w całą ognistą scenerie wkomponowanych zostanie dwóch muzyków grających na żywo.
  • Kolejna propozycja z Francji to instalacja autorstwa Stéphane Masson pod nazwą Supercube.
  • Instalacja jest zbudowana ze słoików, które służą jako małe ekrany do wyświetlania różnego rodzaju projekcji. Projekt prezentowany będzie na placu przed CKK Jordanki.
  • W ogrodzie Teatru Baj Pomorski swoją pracę pokaże artysta z Finlandii: Alexander Reichstein, jego Metamorphoses (Metamorfozy) są skierowane do młodszej publiczności. Instalacja składa sie z 30 elementów nawiązujących do przeobrażenia insektów. Wykonane z cienkiego drutu, święcące w świetle UV stwory rozmieszczone będą na drzewach ogrodu.
  • Swoją pracę zaprezentuje artysta tworzący pod pseudonimem BP Loh z Singapuru, jego instalacja Milk Bottle Cows to duże i małe krowy zbudowane z butelek po mleku. Teren zielony na Skwerze Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej zostanie zaanektowany na pastwisko 13 świecących krów.
  • Włoska grupa Areaodeon przygotowała interaktywną instalację z użyciem laserów dodatkowo podkreślając architekturę miejsca prezentacji. Laserowa Symfonia na dziedzińcu Ratusza przy pomocy światła, dźwięku, mappingu laserowego i projekcji będzie zmieniać się pod wpływem publiczności.
  • Pod balkonem Krzywej Wieży powstanie praca rosyjskiej artystki Mariny Demchenko. Projekt Coloration of Torun powstanie tuż przed festiwalem. Artystka przy pomocy farb fluorescencyjnych stworzy pracę inspirowaną miastem, jego historią i obecnym wyglądem.
  • Mapping autorstwa Łukasza Koseli prezentowany na budynku Collegium Maximum, do którego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotuje oprawę muzyczną. Każdego wieczoru festiwalu 40 muzyków zagra na żywo na scenie zbudowanej pod Collegium.
  • Laserman Show przygotowany przez Flow Visual Shows. Planowany na riunach podominikańskich projekt będzie pokazem tanecznym z dodatkowymi, świetlnymi efektami. Pokaz manipulacji laserami to połączenie tańca, energetycznej muzyki oraz technologii.
  • Studenci toruńskiego Wydziału Sztuk Pięknych UMK, Olga Grybowicz i Kasper Hein przygotują instalację pod nazwą Dobra Wróżba. Instalacja jest próbą zilustrowania pozytywnej energii przesyłanej za pośrednictwem deszczu poprzez zamontowanie świecących kul nad głowami widzów na ulicy Pod Krzywą Wieżą.
  • Wioska nad rzeką autorstwa Joanny Fujarskiej. W Dolinie Marzeń pojawią się duszki. Odbiorca będzie mógł przystanąć na chwilę, by popatrzeć na ich spokojny tryb życia, posłuchać ich cichych rozmów, przyjrzeć się ciepłemu światłu bijącemu z ich niewielkich ziemianek, odetchnąć.
  • Piotr Majewski, popularyzator i miłośnik astronomii przygotował projekt Odyseja Marsjańska ze względu na niepowtarzalną możliwość obserwacji planety Mars właśnie w 2018 roku. Instalacja będzie projekcją Marsa na balonie o średnicy ok.6 m, a także będzie umożliwiać obserwację planety przez rozstawione za balonem, w parku za Doliną Marzeń teleskopy.
  • Swoje umiejętności zaprezentują także toruńscy DJ: DJ PAC1, DJ Funktion, DVJ Rocco, którzy przygotowali projekt Afterhours będący połączeniem muzyki granej na żywo i wizualizacji wyświetlanych na budynku Urzędu Marszałkowskiego.
  • W parku, za pomnikiem Józefa Piłsudskiego zaprezentowane zostanie Akwarium grupy Water Concept, gdzie za pomocą zbudowanej konstrukcji poprzez projekcję artyści pokażą akwarium nadnaturalnych rozmiarów i życie podwodne.
  • Anna Galas przygotowała propozycję pod nazwą Dzika natura – motyle, jako symbol wolności i piękna dzikiej natury rozlatują się na wszystkie strony przestrzeni wyłaniając się z rozświetlonego pęknięcia w ziemi.
  • Na terenie zielonym przed przystanią Toruń pokazany zostanie projekt Głębia energii stworzony przez Art4Media. To konstrukcja, do wnętrza której wejdą widzowie aby zobaczyć złudzenie, wykorzystujące zamkniętą ekranami diodowymi przestrzeń. Futurystyczna kapsuła pokona kolejne warstwy płaszcza ziemi aż do jądra ziemi. 
  • Grupa GlobeData przygotowała interaktywną grę w formie aplikacji multimedialnej pod nazwą Zbierz Drużynę – Duchy Światła. Wirtualna gra miejska polegająca na gromadzeniu punktów poprzez łapanie duchów światła wciągnie uczestników w wędrówkę pomiędzy wszystkimi instalacjami, a organizatorom pozwoli na ułożenie trasy dla graczy, którzy kierowani treścią gry będą poruszać się zgodnie z przyjętymi założeniami. W przypadku gdy gra przyciągnie wielu uczestników da ona możliwość rozproszenia większych skupisk poprzez skierowanie grających w inne miejsce na starym mieście.

Data: 
21.08.2018 20:30 — 26.08.2018 23:45
Miejsce: 
starówka - różne miejsca
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Organizacja ruchu w majówkowy weekend na Starówce
    Drogi, Miasto
    W weekend majowy w obrębie Starówki będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu i komunikacja miejskiej.
  • Miasto
    Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Miasto
    Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja w Toruniu
    Kultura, Miasto
    Przed nami Święto Flagi i oraz 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto sprawdzić, co będzie się działo w Toruniu w dniach 2-3 maja.
  • Drogi, Miasto
    W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.
  • Eko, Miasto
    Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.
  • Blisko 100 rowerzystów wzięło udział w pierwszej edycji historycznych rajdów rowerowych „Flisackim szlakiem”. Wydarzenie jest częścią roku upamiętniającego tradycje flisactwa w Toruniu. Kolejny rajd z tego cyklu zaplanowano 11 maja 2024.
  • Rozpoczynamy kolejny cykl biegów przełajowych pn. „Cross Barbarka 2024” i gorąco zapraszamy do udziału.
  • Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Fitch Ratings potwierdził ratingi Miasta Torunia i zmienił perspektywę międzynarodowych długoterminowych ratingów dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej z negatywnej na stabilną.
  • W dniu pierwszej sesji Rady Miasta Torunia IX kadencji, 7 maja br. w Katedrze śś. Janów odbędzie się msza święta w intencji miasta i mieszkańców.
  • W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.