www.torun.pl

„Mikołajek” na mikołajki

Kultura, Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Cała Polska Czyta Dzieciom na mikołajki

6 grudnia 2018 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Przedszkola Miejskiego nr 8 wzięły udział w mikołajkowej akcji zorganizowanej w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Najmłodsi, zgromadzeni w SP nr 9, usłyszeli fragmenty „Mikołajka” – popularnej książki dla dzieci autorstwa Sempe’go i Goscinny’ego. Czytali je dla nich dorośli, w tym prezydent Torunia Michał Zaleski.

Ogólnopolska kampania „Cała Polska Czyta Dzieciom” ma już 18 lat. Z tej okazji 6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 zorganizowano wspólne czytanie fragmentów „Mikołajka”. Rozdział pt. „Dzienniczki” czytali głośno zaproszeni goście, m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski, który zna tę książkę bardzo dobrze, bo jako dziadek czytał ją swoim wnuczkom.

- Dzień św. Mikołaja to dzień wyjątkowy. Dzieci już od rana znajdywały w butach wiele drobnych upominków, a ja tradycyjnie jak co roku wpadam do Szkoły Podstawowej nr 9 z drobiazgami i z radością czytam im bajki i opowieści nawiązujące do Bożego Narodzenia. To dla mnie bardzo miła tradycja. Jestem dziadkiem i bardzo cieszę się, kiedy mogą obdarowywać moje wnuczkimówił prezydent przed rozpoczęciem wspólnego czytania.

Maluchy słuchały bardzo uważnie szkolnych przygód Mikołajka i jego przyjaciół. Po głośnej lekturze przedszkolaki mogły zadać prezydentowi pytanie, ciekawiło je m.in. to, jakie książki prezydent lubił czytać w ich wieku. Michał Zaleski przyznał, że najserdeczniej wspomina książki Arkadego Fiedlera.

Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania prezydent wręczył dzieciom słodycze i drobne upominki.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Świętuj Uniwersytetu
  Miasto
  19 lutego 2019 roku społeczność akademicka UMK świętowała 546. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie uroczystości w auli uniwersytetu poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem astronoma na Rynku Staromiejskim.
 • Inwestycje, Kultura, Miasto
  Prace przy realizacji projektu adaptacji budynków przy ul. W. Łokietka na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przekroczyły półmetek. Nowe obiekty wraz z wystawami mają być otwarte jeszcze w 2019 roku.
 • Bezpłatne przejazdy dla uczestników rajdu
  Miasto
  W najbliższy weekend w Toruniu odbędzie się doroczny Ogólnopolski Rajd Kopernikański. Uczestnicy imprezy będą mogli w sobotę i niedzielę za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.
 • Kultura, Miasto
  Spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, farmacji, kosmetologii, dietetyki czy treningów personalnych - to cześć propozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Dzień Kobiet. 8 marca w centrum nauki odbędzie się wieczór "JaKobieta".  Wieczór „JaKobieta” to okazja do spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Trenerzy z Bella...
 • Rusza rekrutacja
  Miasto
  11 lutego 2019 roku ruszy elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla „pierwszaków”.
 • Miasto
  Wraz z cyklem spotkań Prezydenta Torunia z mieszkańcami rozpoczynamy I etap konsultacji społecznych w sprawie budżetu miasta Torunia na 2020 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Torunia na lata 2020-2044.
 • Rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok szkolny 2019/2020 rusza już niebawem. Poznaj szczegóły postępowania rekrutacyjnego!
 • Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce, które odbędą się od 6 do 14 kwietnia 2019 roku w Toruniu.
 • Jesteś muzykiem? Grasz w zespole? A może chcesz zamienić swoją kawiarnię, pub lub ogródek piwny w niepowtarzalny punkt muzyczny? Zgłoś się już dziś i stań się współtwórcą Święta Muzyki! Już po raz trzynasty, pierwszego dnia lata - 21 czerwca 2019 roku - Toruń wypełni wszechobecna muzyka! Na zgłoszenia Toruńska Agenda Kulturalna czeka tylko do 15...
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza na kolejne szkolenie związane z realizacją projektu pn. „torun.direct – dobre połączenie z biznesem”. Bezpłatne warsztaty dla osób powyżej 25. roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie, odbędą się 27-28.02.2019 r.
 • Swoją czteroletnią kadencję na stanowisku Grotmaszta Bractwa Kaphornowców zakończył torunianin, kpt. jachtowy Cezary Bartosiewicz, wielki miłośnik i promotor żeglarstwa.
 • Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących "Koncepcji rozwoju terenów zieleni w Toruniu". Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 21 lutego.
 • Wioślarka, zawodniczka AZS UMK Katarzyna Zillmann zwyciężyła w plebiscycie na Sportowca Roku 2018. Nagrody laureatom zostały wręczone podczas 12. Balu Sportowca, który odbył się 9 lutego w CKK Jordanki.
 • Miejska Komenda Straży Pożarnej w Toruniu podjęła szereg działań kontrolno-rozpoznawczych w lokalach przeznaczonych na tzw. „escape roomy” w naszym mieście. W skontrolowanych obiektach tego typu znaleziono kilka usterek, nie zagrażających jednakże bezpieczeństwu odwiedzających. Po tragedii z 4 stycznia 2019 roku, kiedy w jednym z koszalińskich...