www.torun.pl

Jak zakupy, to w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 17 lipca 2017
Autor: Magdalena Winiarska

Toruń zajął ex aequo z Białymstokiem pierwsze miejsce w rankingu „Wygodne zakupy”, przeprowadzonym przez serwis Otodom.

Serwis Otodom postanowił sprawdzić, czy jak żyje się Polakom w różnej wielkości miastach w każdym zakątku kraju. Zapytano zatem ponad 140 tys. osób co myślą m.in. o poziomie bezpieczeństwa, służbach komunalnych, infrastrukturze, łatwości dojazdów, czystości, zieleni i możliwościach spędzania wolnego czasu w swojej najbliższej okolicy. Badanie przeprowadzono we wrześniu i październiku 2016 roku metodą wywiadów internetowych, przy współpracy z OLX i pod nadzorem merytorycznym Agencji Badawczej PBS Polska. Na jego podstawie stworzono cykl raportów #siężyje, w których podsumowano już bezpieczeństwo, łatwość dojazdów, czystość i służby komunalne.

W najnowszym raporcie serwis Otodom skupia się na zakupach. Nasze miasto należy w nim do kategorii miast dużych, czyli liczących od 50 do 300 tys. mieszkańców. W tej grupie oferta handlowa została oceniona średnio na 5,84. Najwyższy wynik, aż 6,18, osiągnęły ex aequo Białystok i Toruń. Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno następujące miasta: Świętochłowice, Chorzów, Gdynia, Bytom, Legionowo, Piła, Ruda Śląska i Siemianowice Śląskie.

– To, że mieszkańcy ocenili tak dobrze dostępność sklepów w naszym mieście, jest dla mnie powodem do zadowolenia, bo taki jest cel naszej pracy w samorządzie – odpowiedź na potrzeby mieszkańców – nie ukrywa prezydent Michał Zaleski. Jak twierdzi prezydent, w ostatnich latach liczba sklepów w mieście nie zmieniała się znacząco, zarówno jeśli chodzi o supermarkety, dyskonty, sklepy sieciowe, jak i placówki wielkopowierzchniowe. Przewiduje jednak, że wkrótce sytuacja ta może się zmienić w związku z rozwojem nowych osiedli w mieście.
Fot. Daniel Pach

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Aż 79 toruńskich firm i instytucji otrzymało zaszczytny tytuł Mecenasa Europejskiego Miasta Sportu Toruń 2019. Wyróżnienia wręczył Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski podczas gali w Dworze Artusa w dniu 22 października 2019 r.
 • Inwestycje, Miasto
  23 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ulicy Bydgoskiej 74. Będą tam funkcjonować m.in. mieszkania chronione, które pomogą usamodzielnić się wychowankom pieczy zastępczej.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski zaprasza do zgłaszania kandydatek i kandydatów w plebiscycie na „Torunianina 100-lecia”. Konkurs jest organizowany z okazji 100. rocznicy powrotu Torunia do Macierzy i ma na celu wyróżnienie osób, które swoim szczególnym zaangażowaniem służą, bądź służyły, Toruniowi i jego mieszkańcom lub promują Toruń w...
 • Miasto
  15 pracowników Urzędu Miasta Torunia otrzymało Medale za Długoletnią Służbę. Uroczysta dekoracja odbyła się w Ratuszu Staromiejskim.
 • Biznes, Miasto
  W ramach projektu „Tak się robi biznes na starówce” o Księgarni Kafka i spółka opowiada Ewa Stanek-Zaremba. Projekt realizuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Miasto
  W piątkowy wieczór Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostanie opanowane przez stwory i potwory. Po raz kolejny w centrum nauki odbędzie się naukowe halloween.
 • Niemiecki inwestor Kastenmüller GmbH uroczyście otworzył swoją filię Kastenmüller Polska Sp. z o.o. w Toruniu przy ul. Polnej 105.
 • Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro udostępnia zasoby od niespełna roku, a już dziś jednostka może się pochwalić ponad 1000 godzin wynajmu! Miejsce rozpoznawalne jest wśród odbiorców oraz postrzegane, jako nowoczesna przestrzeń dla ngo i gwarant bezpieczeństwa sprawnego prowadzenia organizacji pozarządowej.
 • 24 października 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Rasielewski spotka się z gośćmi z partnerskiej Lejdy. Holenderska delegacja po raz kolejny odwiedziła Toruń.
 • Prezydent Torunia oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego zapraszają do udziału w Forum organizacji pozarządowych działających w naszym mieście.
 • Trwa nabór do projektu wolontariackiego, organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • W niedzielę 27 października 2019 r. obchodzić będziemy 80. rocznicę pierwszych straceń na Barbarce. Uroczystości upamiętniające tę tragedię odbędą się w Miejscu Pamięci Narodowej na Barbarce.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 26 października 2019 roku w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu „Projekt Kokony” przygotowanego przez Akademię Walki z Rakiem. Na scenie zobaczymy m.in. podopieczne AWzR, które borykają się z chorobą nowotworową.