Duże zainteresowanie mobilnym punktem szczepień | www.torun.pl

Duże zainteresowanie mobilnym punktem szczepień

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 05 czerwca 2021
Autor: Magdalena Kujawa

342 osoby przyjęły w sobotę, 5 czerwca 2021 r. szczepionkę przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Punkt obsługiwany przez Lecznice Citomed czynny będzie również w niedzielę, 6 czerwca.

- Ośmieleni i zachęceni tym sposobem przeprowadzenia szczepień, który nazywamy mobilnym punktem szczepień, pracowaliśmy nad tym, aby doprowadzić do kolejnej takiej akcji. Udało się, a wykonawcą są znów Lecznice Citomed – poinformował prezydent Michał Zaleski. Jak powiedział prezydent, w planach jest tworzenie kolejnych takich punktów.

Mobilny punkt szczepień czynny będzie w niedzielę, 6 czerwca 2021 r., podobnie jak w sobotę,  w godzinach 10:00-18:00. Dostępna będzie szczepionka jednodawkowa Johnson&Johnson.

Na dziedzińcu rozstawione zostały namioty, pod którymi znajdują się trzy stanowiska szczepień, a także punkt nadzoru lekarskiego. Są też krzesełka przeznaczone dla wszystkich zaszczepionych - zgodnie z procedurą należy odczekać na miejscu kwadrans po przyjęciu swojej dawki.

- Poddanie się szczepieniu jest jedyną mądrą, dobrą odpowiedzialną drogą przed tym, abyśmy nigdy nie doświadczyli więcej tak olbrzymiej liczby osób zakażonych i niestety też zgonówapeluje prezydent Michał Zaleski. – Zachęcam do połączenia przyjemnego z pożytecznym – spaceru po unikalnym zespole staromiejskim ze szczepieniem. To okazja zarówno dla mieszkańców, jak i gości naszego miasta – dodał prezydent.

Organizatorem punktu na ratuszowym dziedzińcu są Lecznice Citomed, które prowadzą także m.in. jeden z toruńskich Punktów Szczepień Powszechnych. Miasto Toruń współpracuje z Citomedem organizacyjnie.

Osoby, które przyjmują szczepienie na dziedzińcu Ratusza, otrzymują 30% zniżkę na wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego.

Warto przypomnieć, że ze szczepienia może skorzystać każda osoba pełnoletnia. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Zaszczepieni mogą być także obcokrajowcy, zarówno z krajów Unii Europejskiej, jak i spoza obszaru Wspólnoty, którzy legalnie przebywają na terenie Polski – wymagany jest paszport / zagraniczny dowód osobisty.


Sobota i niedziela, 5-6 czerwca 2021 r.,
dziedziniec Ratusza Staromiejskiego,
od godziny 10:00 do 18:00.


 

Fot. Sławomir Kowalski, galeria: fot. Aleksandra Iżycka

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.