Auto Moto Show Toruń – 1. edycja za nami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Auto Moto Show Toruń – 1. edycja za nami

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 września 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: samochód wyścigowy jedzie po torze podczas Auto Moto Show

W sumie ponad 200 nietuzinkowych pojazdów zaprezentowało się podczas pierwszej edycji Auto Moto Show Toruń. Wśród nich znalazły się prawdziwe unikaty, które bardzo rzadko można spotkać na ulicach.

Zamysłem organizatorów wydarzenia, jakie odbyło się 4 września 2021 r., było skupienie w jednym miejscu niezwykłych maszyn, reprezentujących różne oblicza motoryzacji. Stąd też w toruńskim MotoParku zobaczyć było można zarówno niezwykle szybkie współczesne sportowe auta z segmentu supercars, luksusowy Maybach, samochody przygotowane do motorsportu, bolidy wyścigowe, pojazdy typu buggy, quady, ciężarówki, samochody po profesjonalnym tuningu, jak i kilkudziesięcioletnie zabytki. Wśród tych ostatnich błyszczały m.in. legendarne mercedesy z lat 60. i majestatyczny Bentley S1 z 1958 roku, model, który przez lata był ulubionym autem brytyjskiej królowej. Obok legend światowej motoryzacji stanęły też polskie klasyki, takie jak Fiaty 126p czy unikalny już Fiat 125p 1300 z 1970 roku. Niezwykle ciekawie było też w strefie motocyklowej, w której zobaczyć było można między innymi imponującą kolekcję starych ciężkich maszyn, w tym z czasów drugiej wojny światowej i przedwojennych, zaprezentowaną przez BMW Veteran Club Toruń.

Wydarzenie było jednak nie tylko statyczną wystawą. W jego trakcie odbywało się wiele dynamicznych przejazdów po torze. W ramach tego typu pokazów zaprezentowano m.in. wyścigowe buggy Race Forces, bolid Formuły Student, przygotowany przez zespół z Politechniki Rzeszowskiej, biorący udział w sportowej rywalizacji z tego typu teamami z całego świata, auta startujące w cyklach torowych i ultranowoczesną ciężarówkę Mercedes-Benz Actros Smart Truck. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też prezentacja bolidu z homologacją drogową – Ariela Atom, a także sesje Drift Taxi, w trakcie których każdy chętny mógł wziąć udział w niezwykle ekscytujących przejazdach u boku doświadczonych kierowców driftingowych w ich kilkusetkonnych maszynach przystosowanych do jazdy w kontrolowanym poślizgu. Potężnych zastrzyków adrenaliny publiczność mogła szukać również w ramach przejazdów za kierownicami sportowych maszyn takich jak Lamborghini Gallardo, Ferrari 458 Italia czy KTM X-BOW, należących do jednej z firm, będących partnerem wydarzenia.

Pierwsza edycja Auto Moto Show Toruń wypadła naprawdę okazale, stąd organizatorzy już ogłosili, że w kolejnych latach wydarzenie będzie kontynuowane.

- Tego typu wydarzenia, gdzie w otwartej przestrzeni gromadzone są tak różne, często bardzo odmienne od siebie oblicza motoryzacji, reprezentowane tylko przez grupy wyselekcjonowanych egzemplarzy, w zasadzie w tej części naszego kraju jeszcze nie było, stąd przed imprezą towarzyszyło nam sporo obaw podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor Auto Moto Show Toruń. - Nie wiedzieliśmy choćby jak na event zareaguje bardzo wymagająca toruńska publiczność, jednak już w trakcie wydarzenia spotkaliśmy się z wieloma dowodami zadowolenia ze strony widzów i wystawców. Stąd szybko zdecydowaliśmy, że ta impreza będzie kontynuowana. Pierwszą edycję staraliśmy się zorganizować bez wielkiego zadęcia, jednak każda kolejna powinna być jeszcze większa i ciekawsza. Już w tym momencie pomysłów na kolejne lata nam nie brakuje.

Edycja 2022 Auto Moto Show Toruń najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu lub ponownie na początku września. Konkretną datę wydarzenia organizatorzy planują podać maksymalnie za kilka tygodni.

Tekst: AUTO MOTO SHOW Toruń (inf. pras.)
Fot.: Kamil Marciniak / AMS Toruń

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.