Auto Moto Show Toruń – 1. edycja za nami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Auto Moto Show Toruń – 1. edycja za nami

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 września 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: samochód wyścigowy jedzie po torze podczas Auto Moto Show

W sumie ponad 200 nietuzinkowych pojazdów zaprezentowało się podczas pierwszej edycji Auto Moto Show Toruń. Wśród nich znalazły się prawdziwe unikaty, które bardzo rzadko można spotkać na ulicach.

Zamysłem organizatorów wydarzenia, jakie odbyło się 4 września 2021 r., było skupienie w jednym miejscu niezwykłych maszyn, reprezentujących różne oblicza motoryzacji. Stąd też w toruńskim MotoParku zobaczyć było można zarówno niezwykle szybkie współczesne sportowe auta z segmentu supercars, luksusowy Maybach, samochody przygotowane do motorsportu, bolidy wyścigowe, pojazdy typu buggy, quady, ciężarówki, samochody po profesjonalnym tuningu, jak i kilkudziesięcioletnie zabytki. Wśród tych ostatnich błyszczały m.in. legendarne mercedesy z lat 60. i majestatyczny Bentley S1 z 1958 roku, model, który przez lata był ulubionym autem brytyjskiej królowej. Obok legend światowej motoryzacji stanęły też polskie klasyki, takie jak Fiaty 126p czy unikalny już Fiat 125p 1300 z 1970 roku. Niezwykle ciekawie było też w strefie motocyklowej, w której zobaczyć było można między innymi imponującą kolekcję starych ciężkich maszyn, w tym z czasów drugiej wojny światowej i przedwojennych, zaprezentowaną przez BMW Veteran Club Toruń.

Wydarzenie było jednak nie tylko statyczną wystawą. W jego trakcie odbywało się wiele dynamicznych przejazdów po torze. W ramach tego typu pokazów zaprezentowano m.in. wyścigowe buggy Race Forces, bolid Formuły Student, przygotowany przez zespół z Politechniki Rzeszowskiej, biorący udział w sportowej rywalizacji z tego typu teamami z całego świata, auta startujące w cyklach torowych i ultranowoczesną ciężarówkę Mercedes-Benz Actros Smart Truck. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też prezentacja bolidu z homologacją drogową – Ariela Atom, a także sesje Drift Taxi, w trakcie których każdy chętny mógł wziąć udział w niezwykle ekscytujących przejazdach u boku doświadczonych kierowców driftingowych w ich kilkusetkonnych maszynach przystosowanych do jazdy w kontrolowanym poślizgu. Potężnych zastrzyków adrenaliny publiczność mogła szukać również w ramach przejazdów za kierownicami sportowych maszyn takich jak Lamborghini Gallardo, Ferrari 458 Italia czy KTM X-BOW, należących do jednej z firm, będących partnerem wydarzenia.

Pierwsza edycja Auto Moto Show Toruń wypadła naprawdę okazale, stąd organizatorzy już ogłosili, że w kolejnych latach wydarzenie będzie kontynuowane.

- Tego typu wydarzenia, gdzie w otwartej przestrzeni gromadzone są tak różne, często bardzo odmienne od siebie oblicza motoryzacji, reprezentowane tylko przez grupy wyselekcjonowanych egzemplarzy, w zasadzie w tej części naszego kraju jeszcze nie było, stąd przed imprezą towarzyszyło nam sporo obaw podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor Auto Moto Show Toruń. - Nie wiedzieliśmy choćby jak na event zareaguje bardzo wymagająca toruńska publiczność, jednak już w trakcie wydarzenia spotkaliśmy się z wieloma dowodami zadowolenia ze strony widzów i wystawców. Stąd szybko zdecydowaliśmy, że ta impreza będzie kontynuowana. Pierwszą edycję staraliśmy się zorganizować bez wielkiego zadęcia, jednak każda kolejna powinna być jeszcze większa i ciekawsza. Już w tym momencie pomysłów na kolejne lata nam nie brakuje.

Edycja 2022 Auto Moto Show Toruń najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu lub ponownie na początku września. Konkretną datę wydarzenia organizatorzy planują podać maksymalnie za kilka tygodni.

Tekst: AUTO MOTO SHOW Toruń (inf. pras.)
Fot.: Kamil Marciniak / AMS Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.