www.torun.pl

CH0438

Rodzaj zadania: 
Chełmińskie(CH)
Numer projektu: 
CH0438
Tytuł projektu: 
Minirampa - dla deskorolki, rolek i rowerów bmx
Lokalizacja: 
okolice orlika przy ulicy Polnej 14a
Opis projektu: 
Celem projektu jest postawienie minirampy, która posłuży dla osób, które uprawiają sporty ekstremalne takie jak jazda na deskorolce, jazda na rolkach czy rowerach BMX. Miejsce realizacji projektu: wolna przestrzeń w pobliżu orlika i placu do Street Workoutu przy ulicy Polnej 14a. Przestrzeń jaka jest potrzebna to ok. 80 m2. Możliwe, że konieczne będzie utwardzenie terenu, na którym stanie minirampa. Minimalna szerokość minirampy, która daje komfort użytkowania to 488cm. Wysokość minirampy najlepiej, aby wynosiła 1,2m co umożliwi naukę trików na tego typu przeszkodzie i dopracowywanie swoich umiejętności sportowych. Istniejące skateparki w Toruniu takie jak np. na Rubinkowie czy przy ulicy Krasińskiego posiadają wysokie przeszkody, które są trudne dla początkujących. W Toruniu właśnie brakuje minirampy, która pozwoliłaby na naukę trików i ewolucji dla początkujących osób, które mają trudności z wykonaniem ich na wysokich quarter-ach czy w bowl-u. W szczególności przeznaczenie minirampy jest skierowane dla użytkowników jeżdżących na deskorolkach. Minirampa różni się tym od dużej rampy, że jej promień nigdy nie dochodzi do pionu, przez co mogą na niej jeździć zarówno początkujący jak i zaawansowani użytkownicy. Realizacja projektu powinna być wykonana przez firmy specjalizujące się w tego typu przedsięwzięciach jak np. Techramps czy skateparki.pl. Poniżej przedstawiam informacje jakie udało się uzyskać od Techramps. Wysokość 1.2m; szerokość 4.88m: mini rampa- 42 973; transport- 3 000; montaż- 1 700; utwardzenie terenu- ok 47m2 x 100zł/m2 = 4 700zł Razem: 64 418zł brutto

Najczęściej czytane aktualności

 • Kościół pw. Maksymiliana Kolbego w Toruniu
  Miasto
  40-lecie istnienia świętuje w tym roku Parafia Świętego Maksymiliana Kolbego na toruńskiej Skarpie.
 • Kultura, Miasto
  Pomnik Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych znów stoi w Toruniu. 14 sierpnia 2020 r. odbudowany monument został odsłonięty w Parku Miejskim.
 • Na zdjęciu hala magazynowa firmy Gamet
  Biznes, Miasto
  Gamet S.A. wraz z Grupą Stalmot S.A. zakończyły budowę hali magazynowej. Nowy obiekt zlokalizowany jest przy fabryce i biurowcu spółki, które znajdują się przy ul. Chrzanowskiego 33 w Toruniu.
 • Na zdjęciu autobus linii 22 z flagami Polski
  Miasto, MZK
  W sobotę 15 sierpnia 2020 r. (Wniebowzięcie NMP) inaczej funkcjonować będzie komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu zespół Slavic Voices w retro samochodzie
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2020 r. z okazji obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zapraszamy do Zamku Krzyżackiego na plenerowy koncert Slavic Voices – retrospekcję polskiej przedwojennej piosenki filmowej. Początek imprezy planowany jest na godz. 18:00.
 • Miasto
  Informujemy, że w okresie od 1 lipca do 13 sierpnia 2020 r. do Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie wpłynęło już ponad 10 300 wniosków o świadczenie ,,Dobry start’’. Ponad 7 700 wniosków jest już rozpatrzonych. Szacuje się, że do końca listopada mieszkańcy Torunia złożą jeszcze ok. 4 500 wniosków.
 • "Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa" – to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać na Rynku Staromiejskim w Toruniu od 14 do 21 sierpnia 2020 r.
 • W dniach 15-16 sierpnia 2020 r. odbędzie się 55. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Z uwagi na aktualny stan wód oraz sytuację epidemiologiczną, tegoroczna trasa regat została skrócona. Start do regat odbędzie się z Plaży miejskiej w Ciechocinku a meta znajdować się będzie na wysokości Przystani Toruń.
 • W najdalej wysuniętej na północ polskiej jednostce badawczej powstanie film o wyprawie polarnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. 14 sierpnia 2020 r. na dziedzińcu Muzeum Toruńskiego Piernika pożegnaliśmy naukowców oraz filmowców biorących udział w projekcie.
 • W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, odsłonięta została tablica „Pamięci tych, którym winniśmy dług wdzięczności za wolność naszą i Europy”.
 • „Baloniarze garnizonu toruńskiego w służbie Niepodległej” – taki tytuł nosi wystawa otwarta 13 sierpnia 2020 r. w Książnicy Kopernikańskiej. To pierwszy akcent uroczystości związanych z odsłonięciem repliki Pomnika Żołnierzy Wojsk Balonowych.
 • Za wykonanie prac remontowo-budowlanych i konserwatorskich w kościele św. Szczepana w Toruniu proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej oraz wykonawcy uhonorowani zostali Medalem „Hereditas Saeculorum” w konkursie Dziedzictwo Wieków. Wyróżnienie wręczone zostanie 18 września 2020 r. w pałacu w Lubostroniu.
 • 16 sierpnia 2020 roku odbędzie się tegoroczna edycja imprezy biegowej RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze Zdrowiem! Z uwagi na epidemię koronawirusa impreza będzie miała nieco inny przebieg niż dotychczasowe edycje.
 • Uroczystości patriotyczne, pikniki, koncerty, zwiedzanie, odsłonięcie pomnika Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych i inne wydarzenia związane z obchodami Święta Wojska Polskiego oraz 100-leciem powrotu Torunia do wolnej Polski, a także 4. Festiwal Wisły i udostępnienie wystawy plakatu muzealnego – w ten weekend w naszym mieście nie ma szans na...