www.torun.pl

Zrób sobie prezent - zbadaj się!

Miasto, MZK
Data publikacji: 02 grudnia 2019
Autor: Sylwia Derengowska

6 grudnia 2019 roku na trasie tramwajowej linii nr 1 odbędzie się akcja profilaktyczna "Rzucamy Światło na raka!!!". Mikołajkowe spotkanie ma uzmysłowić torunianom, jak ważna jest profilaktyka oraz wprowadzić ich w świąteczny nastrój.

Już po raz trzeci Akademia Walki z Rakiem Fundacji Światło wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Toruniu zapraszają na akcję profilaktyczną "Rzucamy Światło na raka!!!". W jej ramach, 6 grudnia 2019 r. specjalny tramwaj kursować będzie na trasie linii numer 1. W pojeździe podopieczni Akademii Walki z Rakiem wraz z przyjaciółmi zachęcać będą pasażerów do badań profilaktycznych w kierunku wykrywania chorób nowotworowych.

Akcja „Zrób sobie prezent - zbadaj się!!!!” skierowana jest nie tylko do pań, ale także do panów, którzy powinni się badać, np. pod kątem wykrywania raka prostaty.

Mikołajkowy, prozdrowotny tramwaj będzie kursował w godz. 15:00 – 18:00 na trasie linii nr 1. W czasie podróży pasażerom towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu toruńskich artystów. Kolędy zagrają Leszek Miliński, Tomasz Gumowski i Krzysztof Kwiatkowski, a do wtóru zaśpiewają Kasia Gucajtis i Jacek Beszczyński. W akcji uczestniczuć będą także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.