Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia

Miasto, MZK
Data publikacji: 06 grudnia 2023
Autor: Sylwia Derengowska
Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia

W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Jest już tradycją, że co roku 6 grudnia w Toruniu na trasę wyjeżdża świąteczny tramwaj. Tym razem inauguracyjny kurs odbył się od pętli Olimpijska do Heweliusza, czyli linią nr 6 po otwartej trzy miesiące temu trasie tramwajowej łączącej centrum z północą Torunia.

- Tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji już od wielu lat w Mikołajki wyjeżdża na trasę przyozdobiony, z kolędowaniem w wykonaniu dzieci z „Domu harcerza”. To sprawia, że jest nam radośnie. To taki radosny moment wzajemnego obdarowywania się upominkami, uśmiechami. W tym roku mamy wyjątkową okazję, bo świąteczny tramwaj pojedzie po raz pierwszy nową trasą na północ Torunia. Z tego, ilu jest z nami pasażerów wynika, że ta trasa była bardzo potrzebna – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Jak zwykle wieziemy pasażerom najlepsze życzenia, a przy okazji częstujemy także naszymi krówkami MZK i drobnymi upominkami, które przydadzą się chyba każdemu: odblaskami i długopisami  dodaje prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. - Dziś jeździmy na linii nr 6, a w następne dni nasz odświętny pojazd będzie można spotkać na linii nr 1, 3 i 4

Podczas pierwszego przejazdu w świątecznym tramwaju nie zabrakło słodkości i drobnych upominków. Rozdawał je pasażerom prezydent Torunia Michał Zaleski, prezes MZK Zbigniew Wyszogrodzki, jego zastępca Piotr Rama i śnieżynki z MZK. W koszykach znalazły się m.in. wyprodukowane specjalnie na tę okazję krówki, długopisy, ołówki, odblaski i gwiazdki z życzeniami. Podróż umilały dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, które śpiewały kolędy i świąteczne piosenki.


Świąteczne motywy pojawiły się również na węźle przesiadkowym na al. Solidarności i na al. św. Jana Pawła II.

- Cieszymy się, że świąteczny tramwaj ruszył i że właśnie po nowej linii, bo dzięki temu wsiedliśmy niedaleko mojego mieszkania na Gołębiej, a wysiedliśmy praktycznie naprzeciwko mieszkania córki przy ul. Hubego – mówi pani Irena, która na mikołajkową przejażdżkę wybrała się z dwojgiem wnucząt. – Ta linia w ogóle jest dla mnie idealna, bo opiekuję się wnukami i teraz mam do nich bezpośredni dojazd.

- My co roku jedziemy pierwszym kursem, a potem też tak staramy się planować podróż, żeby trafić na świąteczny tramwaj – dodaje mama 12-letniego Patryka, wielkiego miłośnika komunikacji miejskiej. – A z nowych linii korzystamy na bieżąco, bo jeździmy nimi z naszego osiedla do pracy. Mieszkamy niedaleko nowej pętli, ja pracuję na starówce, a mąż za mostem, więc jest nam teraz bardzo wygodnie.

- Co roku staram się jechać tym tramwajem i jak zwykle jestem wzruszony. Żona nie żyje, dzieci nie mieliśmy, nie mam blisko rodziny, więc święta to dla mnie czas samotny. A tu jest tak wesoło. Mam chociaż trochę tego świątecznego nastroju – cieszy się starszy pan.

Świąteczny swing będzie kursował jako zwykły tramwaj rozkładowy w sieci komunikacji miejskiej od 6 grudnia 2023 do 6 stycznia 2024 roku.


6 grudnia, po inauguracyjnym przejeździe, będzie można go spotkać na linii nr 6.

Godziny odjazdów z pętli:

 • OLIMPIJSKA: 14:21 16:01 18:07 20:22 21:55
 • HEWELIUSZA: 15:07 16:47 18:50 21:05 22:35

Następnie będzie kursował:

7 – 10 grudnia – na trasie linii nr 3

11 - 17 grudnia - na trasie linii nr 1

18 – 24 grudnia – na trasie linii nr 4

25 – 31 grudnia – na trasie linii nr 3

1 – 6 stycznia – na trasie linii nr 1

Rozkłady jazdy na stronie www.mzk-torun.pl

fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: nieruchomość przy drodze Trzeposkiej, stary zniszczony budynek, wokół białe nowe bloki
  Biznes, Miasto
  O 300% przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
 • Miasto
  20 lutego 2024 r. władze samorządowe Torunia spotkały się w Collegium Maximum z władzami rektorskimi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tematem rozmów była szeroko pojęta współpraca miasta z uczelnią i społecznością uniwersytecką.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy, Торунь для України
  24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy.
 • Grafika przedstawia teren pod usługi przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • W Toruniu rozpoczynają się hokejowe Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów, w których udział weźmie 8 zespołów z całej Polski.
 • Pokaz z elementami ognia, warsztaty, wystawy, koncerty i wykłady naukowców - tymi wydarzeniami podsumowaliśmy niezwykły Rok Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakończenie świętowania jubileuszu 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale także edukacyjnym wydarzeniem, podczas którego...
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowuje kolejne warsztaty z cyklu „Wsparcie na starcie”, które odbędą się 5 marca 2024 r. o godz. 14:00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro przy ul. Konopnickiej 13.
 • 20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Msza pogrzebowa śp. Krzysztofa Żabińskiego została odprawiona 19 lutego 2024 r. w Katedrze św. Janów. Uczestniczyli w niej m.in. były premier RP Jan Krzysztof Bielecki, były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, europoseł Janusz Lewandowski i prezydent Torunia Michał Zaleski. Po zakończeniu Eucharystii kondukt pogrzebowy przeszedł na...
 • Podczas tegorocznego Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (19 lutego 2024 r.) nadano wybitnemu urologowi - prof. Jerzemu Bogdanowi Gajewskiemu tytuł doktora honoris causa UMK. Laureatką międzynarodowej Nagrody Naukowej "Ratio et Spes" została w tym roku prof. Chantal Delsol. Ponadto przyznano szereg innych ważnych odznaczeń, medali i wyróżnień...
 • Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia w poniedziałek 19 lutego 2024 r. od godz. 10:00 zostało odwołane pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Miasta Toruń.