Święto Trzech Króli | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Święto Trzech Króli

Kultura, Miasto
Data publikacji: 02 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: olbrzymie figury Trzech Króli, wokół tłum ludzi

Barwna parada, koncerty Viki Gabor i Joanny Kaczmarkiewicz oraz Poznańskich Słowików – takie będzie Święto Trzech Króli w Toruniu.

Sobota 6 stycznia 2024 roku w Toruniu będzie barwna, radosna i rozśpiewana. Święto Trzech Króli w naszym mieście nie może się odbyć bez kolorowego orszaku, prowadzonego przez 4-metrowe figury gigantes. Orszak wyruszy o godzinie 12:30 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika w stronę Rynku Nowomiejskiego.

Na Rynku Nowomiejskim o godzinie 12:00 wystąpi Joanna Kaczmarkiewicz, wokalistka znana z programów The Voice of Poland i Must Be The Music. Natomiast o godzinie 13:15 w tym samym miejscu zaśpiewa utalentowana, młoda piosenkarka – Viki Gabor. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

To nie koniec muzycznych atrakcji. O godzinie 15:00 torunianie i turyści będą mieli okazję posłuchać koncertu słynnego Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toruniu przy placu Świętej Katarzyny 14. Wstęp na koncert bezpłatny. Jak mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej: Dzięki wyjątkowej akustyce i niepowtarzalnemu klimatowi Kościoła Garnizonowego, koncert Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” stanie się nie tylko kulturalnym wydarzeniem, lecz prawdziwym doświadczeniem muzycznym. W tej świątyni, gdzie każdy odgłos odbija się od malowniczych ścian, nuty nabiorą głębszego wymiaru, przenosząc słuchaczy w magiczny świat dźwięków. To nie tylko koncert, to podróż przez czas i przestrzeń, wypełniona emocjami, które tylko tutaj będą tak wyjątkowe. Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza do tego niezwykłego miejsca, aby każdy mógł osobiście doświadczyć muzycznej magii w otoczeniu historii, której piękno potęguje każdy dźwięk.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...