Stypendia sportowe na rok 2024 wręczone | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Stypendia sportowe na rok 2024 wręczone

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 marca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi ze stypendystami sportowymi

130 osób związanych z toruńskim sportem – zawodników i trenerów – otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Torunia na rok 2024.

Uroczystość wręczenia decyzji stypendialnych odbyła się 12 marca 2024 r. Dworze Artusa.

Do Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia wpłynęło łącznie 150 wniosków o przyznanie stypendium sportowego dla zawodników i trenerów. W 2024 r. w budżecie Gminy Miasta Toruń zabezpieczono na ten cel środki w wysokości 1 006 800,00 zł. W trakcie postępowania administracyjnego przygotowano do wydania 130 decyzji pozytywnych - 105 dla zawodników i 25 dla trenerów. Łącznie przyznano stypendia na kwotę 984 400 zł.

Spośród złożonych wniosków trzy zostały zaopiniowane negatywnie, z kolei 17 wycofano jako niespełniające wymogów regulaminu, stanowiącego załącznik do uchwały nr 307/2019 Rady Miasta Torunia z dnia 19.12.2019 r. W związku z zakończoną procedurą administracyjną, środki rozdysponowane w 2024 r. na stypendia sportowe wynoszą łącznie 998 000,00 zł.

- Wszystkim stypendystkom i stypendystom gratuluję wielkich i obiecujących sukcesów sportowych. Zapewniam Państwa o wyjątkowej sympatii i podziwie, jakie te medalowe zwycięstwa wywołują w samorządzie miejskim Torunia oraz wśród wszystkich kibiców toruńskiego sportu. Niech przyznane stypendia będą wyrazem wsparcia ze strony samorządu dla dalszego mistrzowskiego rozwoju karier sportowych: zawodniczych lub trenerskich. Dziękuję też za Państwa wkład w rozsławianie Torunia i zapewnianie nam w mieście wielkich sportowych emocji. Sportowy Toruń zawsze będzie sprzyjał Państwa najśmielszym marzeniommówił prezydent Michał Zaleski, który wraz ze swoim zastępcą, Zbigniewem Fiderewiczem, wręczał wyróżnionym decyzje stypendialne.

>>> Lista stypendystów sportowych na rok 2024

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
  Eko, Miasto
  Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
 • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
 • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
 • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
 • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
 • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.