www.torun.pl

Rejestr Danych Kontaktowych

Miasto
Data publikacji: 14 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Mieszkańcy Torunia oraz innych gmin mają możliwość umieszczenia swoich danych kontaktowych w nowo uruchomionym Rejestrze Danych Kontaktowych (RDK).

RDK jest przeznaczony wyłącznie do komunikowania się organów administracji publicznej oraz podmiotów realizujących zadania i usługi publiczne z osobą fizyczną (i odwrotnie), a nie do merytorycznego załatwiania spraw. Nie będzie zatem używany do rozsyłania reklam ani informacji marketingowych.

Zarejestrować się i korzystać z RDK może uczynić tylko osoba pełnoletnia i posiadająca numer PESEL.

Deklarację zgody składa się na piśmie (wniosek do pobrania) w dowolnym urzędzie. Udostępnia się imię, nazwisko, nr PESEL, nr telefonu komórkowego i/lub adres e-mail. Wszystkie czynności może wykonać urzędnik, w obecności interesanta.

Osoba dysponująca podpisem elektronicznym może złożyć deklarację drogą interntową – TUTAJ

Sprawę można też załatwić na każdym stanowisku w WSA - szczegóły w procedurze WSA nr 2.30 – SZCZEGÓŁY 

Dane kontaktowe mogą być aktualizowane (edycja) lub usunięte. Przekazanie danych jest dobrowolne i bezpłatne.

Jakie są korzyści z zarejestrowania się w RDK?

1. Kontakt z podmiotami prowadzącymi postępowania w sprawach indywidualnych osoby.
2. otrzymywanie automatycznych powiadomień dotyczących terminów w  sprawach:  
- komunikacyjnych (możliwość odbioru dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy, utrata ważności tych dokumentów, termin wygaśnięcia przeglądu technicznego pojazdu);
- dowodów osobistych i paszportów (upływ terminu ważności);
- meldunkowych w powiązaniu rejestrem wyborców (wpływ zameldowania lub wymeldowania na figurowanie w rejestrze wyborców, komunikacja w postępowaniach o dopisanie do spisu wyborców),
- rodzinnych i świadczeń społecznych (upływ terminu uprawnień z tytułu orzeczenia o niepełnosprawności, zasiłki rodzinne, uprawnienie do tzw. becikowego, świadczenia rodzicielskie),
- katalog usług dla cudzoziemców.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.