www.torun.pl

Rejestr Danych Kontaktowych

Miasto
Data publikacji: 14 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Mieszkańcy Torunia oraz innych gmin mają możliwość umieszczenia swoich danych kontaktowych w nowo uruchomionym Rejestrze Danych Kontaktowych (RDK).

RDK jest przeznaczony wyłącznie do komunikowania się organów administracji publicznej oraz podmiotów realizujących zadania i usługi publiczne z osobą fizyczną (i odwrotnie), a nie do merytorycznego załatwiania spraw. Nie będzie zatem używany do rozsyłania reklam ani informacji marketingowych.

Zarejestrować się i korzystać z RDK może uczynić tylko osoba pełnoletnia i posiadająca numer PESEL.

Deklarację zgody składa się na piśmie (wniosek do pobrania) w dowolnym urzędzie. Udostępnia się imię, nazwisko, nr PESEL, nr telefonu komórkowego i/lub adres e-mail. Wszystkie czynności może wykonać urzędnik, w obecności interesanta.

Osoba dysponująca podpisem elektronicznym może złożyć deklarację drogą interntową – TUTAJ

Sprawę można też załatwić na każdym stanowisku w WSA - szczegóły w procedurze WSA nr 2.30 – SZCZEGÓŁY 

Dane kontaktowe mogą być aktualizowane (edycja) lub usunięte. Przekazanie danych jest dobrowolne i bezpłatne.

Jakie są korzyści z zarejestrowania się w RDK?

1. Kontakt z podmiotami prowadzącymi postępowania w sprawach indywidualnych osoby.
2. otrzymywanie automatycznych powiadomień dotyczących terminów w  sprawach:  
- komunikacyjnych (możliwość odbioru dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy, utrata ważności tych dokumentów, termin wygaśnięcia przeglądu technicznego pojazdu);
- dowodów osobistych i paszportów (upływ terminu ważności);
- meldunkowych w powiązaniu rejestrem wyborców (wpływ zameldowania lub wymeldowania na figurowanie w rejestrze wyborców, komunikacja w postępowaniach o dopisanie do spisu wyborców),
- rodzinnych i świadczeń społecznych (upływ terminu uprawnień z tytułu orzeczenia o niepełnosprawności, zasiłki rodzinne, uprawnienie do tzw. becikowego, świadczenia rodzicielskie),
- katalog usług dla cudzoziemców.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu zdobywca tytułu DJ Roku, WRB. trzyma statuetkę oraz dyplom
  Kultura, Miasto
  Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na zdjęciu kran nad suchym zlewem
  Miasto
  Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".