Jaka scena plenerowa w Czerniewicach? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Jaka scena plenerowa w Czerniewicach?

Miasto
Data publikacji: 22 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Dlaczego temat jest ważny?

Projekt zastał zainicjowany w ramach budżetu obywatelskiego pod nazwą „Plenerowa estrada na terenie rekreacyjno- kulturalnym w Toruniu”. Z uwagi na fakt, iż projekt zrodził kontrowersje, jego realizacja została odsunięta w czasie. W budżecie miasta Torunia na rok 2024 zapisano wykonanie tego zadania w formule projektuj i buduj pod nazwą budowa sceny plenerowej z zadaszeniem o lekkiej konstrukcji. Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych:

1) Koncepcja nr 1 przewiduje zbudowanie sceny większej – zarówno objętościowo, jak i metrażowo. Zaprojektowano podwyższenie, schodki wejściowe z boku oraz z tyłu sceny. Dach ma zostać pokryty blachodachówką, konstrukcja z pełnym deskowaniem. Wokół podwyższenia przewidziano osyp ziemny, a przed sceną utwardzenie.

2) Koncepcja nr 2 jest objętościowo i metrażowo mniejsza. Przewidziano schodki wejściowe tylko z jednej strony. Pokrycie dachu blachodachówką na ruszcie. Przed sceną zaplanowano utwardzenie.

Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o walorach funkcjonalnych jednego i drugiego rozwiązania, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Jak wyglądają konsultacje?

1) Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym

12 marca 2024 roku (wtorek) o godzinie 16:30

w Centrum Aktywności Lokalnej w Czerniewicach przy ul. Włocławskiej 256 i przedstaw nam swoją opinię. Podczas spotkania odbędzie się również spacer badawczy w terenie, gdzie powstać ma scena. Wysłuchamy opinii i uwag, postaramy się odpowiedzieć na pytania.

UWAGA! Ze względów organizacyjnych, prosimy osoby chcące wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (zgłoszenia przyjmujemy do 11 marca 2024., do godziny 15:00):

2) Napisz do nas:

Jeśli nie możesz wziąć udziału w konsultacjach, wyraź swoją opinię i wyślij ją drogą elektroniczną na adres: konsultacje@um.torun.pl w terminie do 22 marca 2024 roku.

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.