Magia i Czary Opanują Zamek Krzyżacki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Magia i Czary Opanują Zamek Krzyżacki

Kultura, Miasto
Data publikacji: 21 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń. Magiczna kraina czekać będzie na najodważniejszych miłośników fantastycznych przygód w godzinach 10:00-16:00 (piątek) i 10:00-18:00 (sobota-niedziela). Dni magii, czarów i rzucania uroków to doskonały sposób na spędzenie bajkowego weekendu.

W piątek (23 lutego) w godzinach 10:00-16:00 oraz w sobotę i niedzielę (24-25 lutego), w godzinach 10:00-18:00 Zamek przeobrazi się w przestrzeń pełną magii i tajemnic, od chwili przekroczenia progu, uczestnicy staną się częścią tej niezwykłej, fantastycznej opowieści. W trakcie wydarzenia dla zwiedzających przygotowane będą specjalne sale; chatka czarownic przywita swoich gości zgodnie z pradawną tradycją. W Wieży astrologicznej zwiedzający będą mogli spojrzeć w gwiazdy i poznać swoją przyszłość. W grocie zielarza znajdą się zioła na każdą magiczną przypadłość. Natomiast w zaczarowanym ogrodzie druida ci najbardziej spostrzegawczy będą mieli okazję wypatrzeć niespotykane kwiaty. Każdy zakątek zamku poddany będzie przeróżnym zaklęciom, a uczestnicy będą mieli okazję odkryć sekrety ukryte w zabytkowych murach. Dodatkowo na Zamku można będzie znaleźć książki z Książnicy Kopernikańskiej, które będzie można zabrać do domu w ramach akcji bookcrossing.

Przez wszystkie trzy dni chętni będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach, które będą się odbywać przez cały dzień. Zajęcia będą dotyczyć:

 • tworzenia eliksirów, zielarstwa i eksperymentów,
 • przyrządzania magicznych herbat uodparniających,
 • kreślenia run, tworzenia hologramów i papierowych duszków,
 • w sobotę, o godzinie 12:00 i w niedzielę, o godzinie 12:00 i 15:00 ochotnicy będą mogli też nauczyć się samodzielnego wytwarzania świec (UWAGA! Są to jedyne warsztaty, które wymagają wcześniejszego zapisu. Aby wziąć udział w warsztatach z tworzenia świec należy wysłać maila o tytule „warsztaty z tworzenia świec” na adres zamek@tak.torun.pl w treści maila należy wpisać imię i nazwisko osoby chętnej, oraz wybrany dzień i numer telefonu. Przez jednego maila można zapisać maksymalnie dwie osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc udział w warsztatach można wziąć tylko jednego dnia).

Podczas Dni magii, czarów i rzucania uroków nie zabraknie też wydarzeń specjalnych. 24 lutego o godzinie 15:00 wszyscy czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać tajniki wróżbiarstwa na wykładzie prowadzonym przez wróżbitę Macieja Skrzątka – będzie to jedyne wydarzenie odbywające się w Teatrze Baj Pomorski, a wstęp na nie jest bezpłatny. Znany wróżbita podzieli się swoją mądrością i zachęci do odkrywania tajników sztuki magii. To wyjątkowa okazja, by zgłębić zagadki przyszłości i odkryć magiczne moce, które mogą ukrywać się w naszym otoczeniu.

Natomiast w godzinach 16:00-18:00, tego samego dnia, wróżbita Maciej osobiście udzieli indywidualnych wróżb uczestnikom na Zamku Krzyżackim w Toruniu. Los zadecyduje, kto ze szczęśliwych wybrańców otrzyma wyjątkowy bilet wstępu do poznania swojej przyszłości – uczestnicy indywidualnego spotkania zostaną wyłonieni na drodze losowania, które odbędzie się tuż po wykładzie o wróżbach. To niepowtarzalna szansa na odkrycie, co przyniesie przyszłość.

Magia chwili poniesie biorących udział na skrzydłach przyszłości podczas, gdy wróżbita zerknie w oczy przeznaczenia.

Nazwany przez ogólnopolskie media najsłynniejszym wróżbitą w kraju. Pojawił się na okładce tygodnika „Wprost”, natomiast Kuba Wojewódzki nazwał go „Elvisem Presleyem polskiej ezoteryki i Freddim Mercurym tarota”, został też wpisany do Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej jako jedynego tarocisty.

Jako jedyny ezoteryk w kraju został doceniony przez tak dużą liczbę ogólnopolskich mediów. Stacja TVN określiła go najlepszym tarocistą w Polsce ze 100% sprawdzalnością. Taką ocenę podziela również serwis ONET, który uznał go za najskuteczniejszego wróżbitę w kraju, Wirtualna Polska po weryfikacji podała publicznie informację, że ma 100% trafności swoich przepowiedni. EZO TV – najbardziej znana stacja ezoteryczna w Polsce przyznała mu tytuł. To właśnie ta stacja dołączyła do pozostałych mediów, uważając go za najlepszego tarocistę i wróżbitę w kraju. Podobną opinię prezentuje również Radio Zet i Meloradio, które przytacza słowa stacji TVN i stacji EZO TV.

W niedzielę 25 lutego 2024 r. w godzinach 11:00 i 15:00 odbywać się będzie magiczny pokaz iluzji, który poprowadzi Dawid Wilczyński. Wilczyński posiada 10 lat doświadczenia, ma setki występów na swoim koncie i jeszcze więcej oczarowanych widzów. Jako iluzjonista stara się przekazywać publiczności coś więcej niż tylko zaskoczenie i rozrywkę. Chce wywołać w nich różne emocje – od zdziwienia i zachwytu, po radość i wzruszenie. Jego osobowość pozwala mu na stworzenie atmosfery pełnej magii i tajemniczości, która zawsze zostaje w pamięci publiczności. W ciągu swojej kariery iluzjonisty miał wiele okazji, aby zadziwiać widzów. Jednym z jego najbardziej pamiętnych występów było pojawienie się w popularnym polskim serialu "M jak miłość".

Podczas tego niezwykłego wydarzenia mali czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać koty przebywające w Fundacji KOT i czekające na swoją własną, zaczarowaną chatkę. Na wystawie znajdującej się przed gdaniskiem zaprezentowana będzie wystawa plakatów z uroczymi kociakami, które czekają na nowy, kochający dom. To nie tylko okazja do wzięcia udziału w magicznym wydarzeniu, ale również szansa na przygarnięcie futrzanego przyjaciela, który sprawi, że Wasze życie stanie się jeszcze bardziej magiczne.

Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 2005 r. ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, sterylizuje koty bytujące na wolności, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.

Fundacja KOT to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracująca z najlepszymi lekarzami weterynarii. Jest to grono pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów i mają wielką nadzieję, że z Twoją pomocą uratują kolejne.

Bilety

Wszystkie atrakcje będą dostępne dla zwiedzających w ramach biletu na zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Zwiedzanie jest możliwe w piątek, w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00. Bilety w cenie 20 zł normalny oraz 12 zł dziecięcy dostępne są w kasie biletowej Zamku Krzyżackiego zlokalizowanej w budynku Generałówki.

Magia i czary zawładną Zamkiem Krzyżackim w Toruniu w dniach 23-25 lutego, a atmosfera tajemniczości wypełni zabytkowe mury – tego nie można przegapić! Organizatorzy wróżą wspaniały i niezapomniany weekend, tym, którzy otworzą się na świat rodem z bajki.


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.