Torunianki szóste

Szóste miejsce w Pucharze Świata na Torze w Los Angeles zajęły Natalia Rutkowska i Edyta Jasińska z TKK Pacific Toruń wraz z polską drużyną kolarek torowych.

Po Pucharze Świat w Kolumbijskim Cali zmagania kolarzy i kolarek torowych przeniosły się na tor w Los Angeles (USA), gdzie rozegrano ostatnią odsłonę Pucharu Świata. Po raz kolejny bardzo dobrze spisała się kobieca drużyna rywalizująca na 4000 m, w składzie: Natalia Rutkowska, Edyta Jasińska (obie TKK Pacific Toruń), Nikol Płosaj, Justyna Kaczkowska oraz Łucja Pietrzak. Polki zaprezentowały się bardzo dobrze „wykręcając” szósty czas w eliminacji, następnego dnia podczas finału potwierdziły swoją dyspozycję notując taki sam czas i plasując się również na szóstej pozycji.

Reprezentacja Polski ukończyła Puchar Świata na trzeciej pozycji (pod uwagę były brane zmagania kobiet i mężczyzn).Wyprzedzili ich tylko Niemcy i Francuzi, natomiast na wynik końcowy składały się punkty z czterech Pucharów Świata – Glasgow (Szkocja), Apeldoorn (Holandia) Cali (Kolumbia) oraz Los Angeles (USA). Kolejnym startem głównym są kwietniowe Mistrzostwa Świata które będą rozgrywane w Hong Kongu.

Równocześnie z Pucharem Świata, mogliśmy śledzić zmagania torowców w Pucharze Polski na torze pruszkowskim. Bardzo dobrze w imprezie tej spisał się Cezary Łączkowski (TKK Pacific Toruń) który jako pierwszoroczny junior rywalizował z powodzeniem z zawodnikami kategorii elita. Czarek po świetnej jeździe w keirinie wywalczył drugie miejsce w kategorii Open, przegrywając tylko z bardzo doświadczonym Mateuszem Lipą  (złotym medalistą Mistrzostw Europy w konkurencji sprint drużynowy kategorii elita z 2016 roku).

Z dobrej strony pokazali się również nasi pozostali zawodnicy Piotr Klimkowski oraz Dawid Migas zajmując piąte miejsce w kategorii open w madisonie (najwyżej sklasyfikowana para w kategorii junior), ponadto sprinterzy Pacificu w składzie (Klimkowski, Migas i Łączkowski) zajęli 5 miejsce w sprincie drużynowym w kategorii open (trzecie miejsce w kategorii junior).

Data publikacji: 2017-03-01