Toruń ma program dla dróg | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń ma program dla dróg

Drogi, Miasto
Data publikacji: 24 listopada 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Toruń ma program dla dróg

38 mln zł chce przeznaczyć Toruń na realizację „Programu Budowy Dróg Lokalnych na lata 2017 - 2019”.

Aktualnie w ewidencji dróg gminnych Gminy Miasta Toruń znajduje się 760 ulic o łącznej długości 337,1 km. Z tego, po realizacji planu na 2016 r., na całej długości nawierzchnię twardą ulepszoną, a więc bitumiczną, betonową lub z kostki brukowej, będzie posiadać 529 ulic o długości 243,4 km, co wyniesie 72,2 % łącznej długości. Stan ewidencji obejmuje również 18 ulic lub odcinków ulic „rekreacyjnych”, stanowiących ciągi spacerowe lub leśne, co uzasadnia przyjęcie, iż mieszkańcy oczekują zachowania ich „naturalnego” stanu nawierzchni. Ich łączna długość wynosi 17,4 km i stanowią 5,2 % ogółu dróg. Do wybudowania albo przebudowy pozostanie jeszcze 213 dróg lub odcinków dróg, o długości 76,282 km, co stanowi 22,6 % długości wszystkich ulic. Zgodnie z zaplanowanym budżetem miasta na rok 2016, w ramach zadania „Budowa i modernizacja sieci dróg lokalnych” zostało zrealizowanych lub jest w realizacji 45 ulic o długości 9,008 km za kwotę 13,2 mln zł.

Do tej pory, zadania w zakresie budowy i przebudowy dróg lokalnych wprowadzane były do budżetu corocznie z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia, na wnioski radnych, rad okręgów, zarządców nieruchomości, deweloperów i mieszkańców.

Program Budowy Dróg Lokalnych ustala plan działań inwestycyjnych na najbliższe 3 lata, który po zatwierdzeniu przez Radę Miasta Torunia pozwoli na istotne usprawnienie w tym okresie procesu projektowania i realizacji budowy oraz przebudowy nawierzchni ulic. Opracowując program wzięto pod uwagę wszystkie ulice, które znajdują się w ewidencji dróg Torunia i wymagają budowy lub modernizacji.

Wprowadzenie w życie „Program Budowy Dróg Lokalnych  na lata 2017 – 2019” przyniesie pozytywne skutki społeczne poprzez poprawę jakości życia mieszkańców. Jednocześnie, uwzględnienie w standardach oświetlenia, chodników i właściwej organizacji ruchu, pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa ruchu dla użytkowników, a szczególnie pieszych i rowerzystów. Środki na realizację zadań z programu pochodzić będą z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Radni przyjęli „Program Budowy Dróg Lokalnych  na lata 2017 – 2019” podczas 30. sesji Rady Miasta Torunia, 24 listopada 2016 r.

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: radni miasta Torunia na lata 2024-2029
    Miasto
    W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Prezydenta Miasta Torunia i radnych Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.
  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Dołącz do GreenLab Toruń!
    Eko, Miasto
    Chcesz mieć wpływ na zarządzanie zielenią i ochroną środowiska w Toruniu? Dołącz do zespołu drugiej edycji GreenLab Toruń!
  • Komunikacja miejska w długi weekend
    Miasto, MZK
    W wydłużony majowy weekend w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Poniżej publikujemy zmiany.
  • - W czwartek od godz. 12:00 do godz. 19:00 na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu - poinformowało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • W czwartek 2 maja 2024 r. kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 6.00 – 13.30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
  • 23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
  • Ponad 300 liderów sieci dostaw i produkcji przyjechało do Torunia, by rozmawiać o przyszłości swoich branż. Od 24 do 25 kwietnia 2024 r. potrwa konferencja „Trendownia” - jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce. Podczas wydarzenia prezentowana jest oferta inwestycyjna miasta, którą przygotowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
  • Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.