Speedway Best Pairs

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w jednej parze! Nicki Pedersen i Niels Kristian Iversen będą reprezentować Danię w pierwszej rundzie Eurosport Speedway Best Pairs Cup 2014 r.

Nicki Pedersen to trzykrotny mistrz świata oraz wicemistrz Europy z 2013 roku. Niels Kristian Iversen od kilku sezonów prezentuje niesamowitą formę – nic dziwnego, że jest pewnym punktem reprezentacji! Rezerwowym w Toruniu będzie Michael Jepsen Jensen.

W środowisku żużlowym panuje przekonanie, że Nicki Pedersen nie potrafi współpracować z kolegami z pary. Jest postrzegany jako indywidualista, jednak w Speedway Best Pairs Cup liczy się zgranie i pomoc partnerowi.

- Uważam, że nasz skład jest niezwykle silny i zrobimy co w naszej mocy, by zwyciężyć w pierwszej rundzie Speedway Best Pairs Cup w Toruniu. Nie da się ukryć, że nasi rywale szykują imponujące zestawieniapowiedział nam Nicki Pedersen.

W całej historii Mistrzostw Świata Par na żużlu najskuteczniejszymi duetami dysponowali Duńczycy. To oni przewodzą klasyfikacji medalowej turnieju, który rozgrywany był na przestrzeni dwudziestu trzech lat (od 1970 do 1993 roku). Przedstawiciele najmniejszego z państw nordyckich wywalczyli łącznie aż 17 medali.

Ośmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium - pierwszy raz w 1979 (w Vojens), a ostatnio w 1991 roku (w Poznaniu). Premierowe złoto zapewniła legendarna para Ole Olsen - Hans Nielsen.  W ubiegłym roku w Toruniu, Duńczycy w składzie Hans Andersen - Michael Jepsen Jensen zajęli trzecie miejsce ustępując pola tylko Polakom i Rosjanom.

- Z Nielsem znamy się bardzo dobrze, już od 7 lat jeździmy razem w kadrze i wiemy kto jakie ścieżki obiera na torze. Z niecierpliwością oczekujemy tych zawodów. Znamy swoją wartość i będziemy chcieli ją udowodnić” – dodaje indywidualny wicemistrz Starego Kontynentu.

Jak w Toruniu zaprezentują się Duńczycy w walce z Australijczykami, Szwedami, Rosjanami, Łotyszami, Niemcami i broniącymi tytułu Polakami? Odpowiedź już 28 marca 2014 roku na Motoarenie.

Data publikacji: 2014-02-19