Ścieżki wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ścieżki wiedzy

Tytuł projektu:
Ścieżki wiedzy

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach"
Działanie 9.3 "Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego"

Źródła finansowania:
Europejski Fundusz Społeczny (85%), Budżet Państwa (15%)

Wartość projektu:
62 843,36 zł

Kwota dofinansowania:
62 843,36 zł

Realizator:
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu

Termin realizacji:
od 15 września 2008 r. do 2 grudnia 2008 r.

Cel:
Celem Projektu było prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych i doradczych podnoszących świadomość mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie możliwości kształcenia oraz korzyści z tego płynących. "Ścieżki wiedzy" stworzyły szansę podnoszenia kwalifikacji zawodowych i zdobywania nowych umiejętności, a także kwalifikacji zawodowych poza rolnictwem. W dalszej perspektywie realizacja Projektu wpłynie na upowszechnienie kształcenia ustawicznego i pobudzanie aktywności środowisk lokalnych na rzecz rozwiązywania potrzeb edukacyjnych i korzystania z istniejących możliwości kształcenia.

Grupa docelowa:
Projekt skierowany był do kobiet i mężczyzn, osób w wieku od 25 do 64 lat, pracujących lub niepracujących, uczących się lub nieuczących, oraz do osób nieuczących się w wieku od 18 do 24 lat, zamieszkujących gminy Skrwilno, Kikół, Osiek, Lisewo, Unisław, Lubicz, Zławieś Wielka, Obrowo, które z własnej inicjatywy zgłaszają chęć zdobycia nowych bądź uzupełnienia posiadanych kwalifikacji w formie kształcenia formalnego.

Główne działania:
Podczas realizacji projektu  przeprowadzono czterdzieści spotkań z mieszkańcami gmin, będących partnerami. Spotkania prowadzili: doradca zawodowy i prelegent informacyjny. Celem spotkań było przekazanie informacji o ścieżkach edukacyjnych, z uwzględnieniem planów rozwoju gminy, w której będzie odbywało się spotkanie. Doradca informował o możliwościach dalszego kształcenia, kierując się indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami uczestników spotkań.  Zainteresowani otrzymali publikację zawierającą wyczerpujące informacje o możliwościach kształcenia i ulotki z najistotniejszymi danymi.
Publikacja jest także dostępna w Urzędach Gmin. Ponadto uruchomiona została platforma komunikacyjna, na której  zamieszczono publikacja w formie elektronicznej. Komunikacja przez Internet umożliwi także świadczenie usług doradczych przez doradcę zawodowego, a także odpowiadanie na pytania zainteresowanych i udzielanie wyjaśnień.

Rezultaty:
Pokazanie mieszkańcom gmin objętych Projektem możliwości dalszego kształcenia i doskonalenia oraz korzyści z tego płynących. Posiadając informacje o ścieżkach edukacyjnych, mieszkańcy gmin, a być może także z innych terenów, mogą podejmować naukę w szkołach dla dorosłych i bardziej świadomie dobiorą dla siebie odpowiedni kierunek kształcenia.

Dodatkowe informacje:
Centrum Kształcenia Ustawicznego
87-100 Toruń
Plac Św.Katarzyny 8
056-065-77-490
www.cku.torun.pl
sekretariat@cku.torun.pl

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: biegacze na starcie
    Miasto, Sport
    Trzynasta edycja toruńskiej „dyszki” i towarzyszącej „piątki” odbędzie się 12 maja 2024 r. Dzień wcześniej zaplanowana jest rywalizacja dla dzieci i młodzieży.
  • Kultura, Miasto, Sport
    W ten weekend w Toruniu królują studenci i siatkówka. Ci pierwsi świętują Piernikalia. Nasi siatkarze CUK Anioły zaś walczą o awans do pierwszej ligi.
  • Inwestycje, Miasto
    W ostatnim czasie miasto zrealizowało inwestycję pn. "Przywróćmy dawny blask schodom w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu".
  • Kultura, Miasto, Sport
    Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń" obchodzi 60-lecie obecności na scenie. 11 maja 2024 r. w Baju Pomorskim odbył się koncert okolicznościowy z udziałem wychowanków i absolwentów, którzy zaprezentowali znane utwory ludowe.
  • Kultura, Miasto
    Zgodnie z tradycją toruńskich Piernikaliów prezydent Torunia Paweł Gulewski przekazał żakom klucze do miasta.
  • Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska będą zastępcami Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego
    Miasto
    Poznaliśmy nazwiska dwóch z trzech zastępców Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Są nimi Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska.
  • W piątek 10 maja 2024 r. w obrębie toruńskiej starówki odbył się krajoznawczo - historyczny Marsz na Orientację "Śladami toruńskich flisaków".
  • Trwa rozbudowa Szosy Okrężnej. Inwestycja jest realizowana na odcinku od ul. Łukasiewicza do Trasy Prezydenta Raczkiewicza.
  • Młodzież, która chce kształcić się w różnych zawodach, może zdobywać praktyczne umiejętności w nowoczesnych pracowniach, które funkcjonują w toruńskich szkołach. To ważna informacja szczególnie dla ósmoklasistów – 13 maja 2024 r. rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.
  • Toruń otrzymał ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na dwa miejskie obiekty ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu naszą najnowszą wystawę pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, która eksponowana będzie w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu.
  • Poznaliśmy nazwiska dwóch z trzech zastępców Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Są nimi Rafał Pietrucień i Dagmara Zielińska.
  • 12 maja 2024 r. w godz. 13.30-19.00 odbędzie się XXIV Festyn Parafialny „Tu są moje Czerniewice”.
  • Marszałek Piotr Całbecki rozpoczyna swoją piątą kadencję przewodniczącego zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Na wczorajszej (9 maja) pierwszej sesji nowo wybranego sejmiku województwa wybrano także wicemarszałków i członków zarządu województwa. – Drużyna buduje i daje szansę na zwycięstwo. Tworzymy drużynę, która będzie kontynuować...