Salsa porwała Toruń!

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Rytm, tempo, namiętność i egzotyka. Kolumbijska grupa Swing Latino podbiła serca torunian w gorący wieczór, 9 czerwca 2013 r.

Zapowiedź tanecznego pokazu pięciokrotnych mistrzów świata przyciągnęła 9 czerwca do Muzeum Etnograficznego prawdziwe tłumy. Nim na scenę wkroczyli kolumbijscy artyści, publiczność rozgrzała się tańcem polskich wykonawców salsy ze Stowarzyszenia Akademickiego „Ad Astra”. Wspólna nauka tanecznych kroków pokazała, że na widowni znalazło się tego wieczora wielu toruńskich adeptów i miłośników tego tanecznego gatunku.

A potem sceną zawładnęły już oszałamiające kolory, kwiaty, cekiny i ogień Kolumbijczyków. Chyba nie było wśród publiczności nikogo, kto by chociaż na chwilę nie dał się ponieść rytmowi salsy. Gorący, pełen południowej namiętności taniec w zawrotnym tempie, efektowne obroty i podrzuty, solowe i grupowe popisy tancerzy były entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. Nie obyło się bez bisu, a po zakończeniu występu tancerze jeszcze długo pozowali do zdjęć z mieszkańcami Torunia.

Grupę Swing Latino przywiozła do Torunia - na zaproszenie prezydenta Michała Zaleskiego - ambasador Kolumbii w Polsce, pani Victoria González Ariza. Pokaz zorganizowała Toruńska Agenda Kulturalna.


Data publikacji: 2013-06-10